Pasowanie na starszaka - Przedszkole nr 2 w Łapach

Wydarzenie dodał(a) ANETA PERKOWSKA

W Przedszkolu nr 2 w Łapach każdego roku grupy „starszaków” przygotowują się do pasowania. Jest to jedna z najważniejszych imprez z udziałem Rodziców. Dzieci już od września przygotowują się do części artystycznej. Uczą się piosenek, wierszy i tekstów do inscenizacji. W tym roku pasowane były przedszkolaki z grup: Jeżyków, Smerfów i Muminków.

21 października 2011 r. Muminki zaprezentowały pierwszą w ich wykonaniu sztukę teatralną "Jesień do nas zawitała". Nasi mali aktorzy już od rana bardzo przeżywali występ. Od tygodni uczyli się swoich ról, dlatego tak bardzo chcieli pokazać co już potrafią. Ze śpiewem i bijącymi serduszkami, marszowym krokiem weszli odważnie na scenę. Z widowni Rodzice przywitali ich gromkimi brawami. Nasi aktorzy pokazali na co ich stać. Z dumą odgrywali swoje role, śpiewali piosenki i tańczyli. Na zakończenie nasze przedszkolaki zaprosiły Panią dyrektor do pasowania. Po złożonej obietnicy 5-latki zostały pasowane na starszaków, natomiast 4-latki na wesołych przedszkolaków. Muminki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci zostały "pasowane" czarodziejską kredką. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na wielkie ucztowanie.

Piątkowe popołudnie w przedszkolu było bardzo udane i na pewno pozostanie długo w pamięci naszych przedszkolaków.

Reportaże z wydarzeń w naszym przedszkolu znajdziecie Państwo na stronie internetowej  www.przedszkole2.blizej.info

Zapraszamy również wszystkich do głosowania na PLAC ZABAW NIVEA. Zajmujemy 8 pozycję w rankingu. Jeżeli utrzymamy się na tym miejscu do końca października 2011 r. wygramy plac zabaw dla dzieci. Wszystkim, którzy aktywnie uczestniczą w akcji serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Drodzy Państwo!

Każdy oddany głos to szansa

na nowe miejsce zabaw dla dzieci w Łapach.

Aneta Anna Perkowska

od ANETA PERKOWSKA