Kolorowy Bal u Pani Jesieni w PM Nr 11 w Pabianicach

zorganizowanej w Przedszkolu Miejskim Nr 11 w Pabianicach

w dniu 13. 10. 2011 r.

Cele:

v integracja grup w przedszkolu i motywowanie dzieci do nawiązywania bliższych kontaktów z innymi uczestnikami zabawy,

v zapoznanie z kolorami jesieni i jej symbolami,

v przełamywanie nieśmiałości podczas występu przed publicznością.

PROPONOWANY  PRZEBIEG:

1.   Powitanie dzieci przez pomocników Pani Jesieni (krasnoludka i kaczuszkę) oraz zaproszonego gościa – Panią Jesień – rozmowa Pani Jesieni z dziećmi (kim jest, jak wygląda, co lubi, jakie kolory lubi najbardziej).

2.   Głośne czytanie przez Panią Jesień w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”  - „Bajki, o tym, jak powstały kolory” i krótka rozmowa na temat jej treści.

3.   Pani Jesień wita się z mieszkańcami kolorowych krain wesołymi okrzykami ułożonymi specjalnie na tę okazję przez poszczególne grupy.

4.   Zaproszenie dzieci na jadalnię na drugą część uroczystości – tym razem taneczną.

5.   Powitanie na jadalni przez krasnoludka i zaproszenie do prezentacji artystycznych poszczególnych grup.

6.   Zabawy taneczne przy muzyce.

·      Piosenka „Ruda wiewiórko” – taniec w kółeczkach,

·      Piosenka „Tańcowała jesień” – taniec w pociągach,

·      Piosenka „Ogórek wąsaty” – dowolne układy taneczne samodzielnie lub
w parach,

·      Zabawa przy piosence „Kolczasty jeż”.

·      Zabawa do piosenki „Jesienna poleczka”.

·      Zabawy przy przebojach dziecięcych według własnych pomysłów.

7.   Podziękowanie dzieciom i Pani Jesieni za udział w balu.

8.   Wręczenie każdej grupie słodkiego upominku od Pani Jesieni.

9.   Pozowanie do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

10.   Pożegnanie, powrót do klas.

Sprawozdanie z „Kolorowego Balu u Pani Jesieni”

W dniu 13. 10. 2011 roku w Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach odbył się „Kolorowy Bal u Pani Jesieni”. Na tym balu nie mogło zabraknąć, jak sam tytuł wskazuje kolorów i dlatego każda grupa tego dnia zamieniła się w mieszkańców kolorowych krain i przygotowała w prezencie dla Pani Jesieni krótki występ. I tak: grupa I „Wesołe Kaczorki” z krainy żółtej zaprezentowała taniec „Kaczuszki”, grupa II „Kangurki” z krainy rudej zaśpiewała piosenkę „Rudy, rudy rydz”, grupa III „Myszki” z krainy fioletowej  zaśpiewała piosenkę „Owocowe przysmaki”, grupa IV „Misiaki” z krainy pomarańczowej przedstawiła piosenkę „Urodziny marchewki”, grupa V „Ptysie” z krainy czerwonej zaprezentowała taniec do piosenki „Czerwone korale” zespołu Brathanki, grupa VI „Słoneczka” z krainy zielonej zaśpiewała piosenkę „Ufoludki”, a grupa VII „Kotki” z krainy brązowej zaśpiewała piosenkę „Kotek Puszek”. Dzieci oprócz tego wysłuchały „Bajki o tym, jak powstały kolory” czytanej przez Panią Jesień i bawiły się razem z nią przy muzyce. Przedszkolakom bardzo podobał się bal i już nie mogą się doczekać spotkania z kolejnymi porami roku.

Organizatorkami balu były panie: Agnieszka Baśko, Małgorzata Borowiec i Jolanta Jarzębowska.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko