Przedszkole Nr 130 świętuje Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Pląsy, tańce, wyliczanki.

Dzisiaj każdy przedszkolaczek

Samodzielnie zrobi znaczek

Będzie nosił go w dniu święta,

By na dłużej zapamiętał.

O przedszkolu wszak wypada

Same dobre rzeczy gadać.

Marta Juszczak

Święto Przedszkolaka jest okazją do zintegrowania działań różnych środowisk na rzecz wspierania każdego przedszkolaka. To sposobność do zwrócenia uwagi na znaczenie edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu małego dziecka.

29 września 2011 r. dzieci wraz z nauczycielkami Samorządowego Przedszkola nr 130 w Krakowie po raz pierwszy świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Nauczycielki starały się, aby ten dzień był szczególnie wyjątkowy. Najpierw w uroczysty sposób powiadomieni zostali rodzice poprzez atrakcyjną formę ogłoszenia, gdyż ten dzień zarówno dla nas jak i dla nich jest równie ważny.

Cały ten dzień przeplatany był licznymi zabawami, atrakcjami, konkursami. Dzieci wypowiadały się na temat swojego przedszkola: mówiły o przyjaźniach, radościach jakie ich tutaj spotykają, opowiadały także jak powinno ich zdaniem wyglądać wymarzone przedszkole. Swoje marzenia przedstawiły w formie graficznej – na dużej przestrzeni malowały kolorową kredą. Starsze dzieci podjęły dyskusję „Czy warto i dlaczego warto chodzić do przedszkola?”. Aby dzieci na dłużej go zapamiętały wykonały charakterystyczny znaczek, który nosiły cały czas, a potem zabrały go do domu.

Dzień Przedszkolaka na długo pozostanie w pamięci dzieci, natomiast nauczycielki postanowiły ten szczególny dzień 29 września dopisać do kalendarza uroczystości przedszkolnych.

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się

Od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują dzień przedszkolaka!"

Dorota Czapiga

Katarzyna Gawlik