Święto Drzewa

Wydarzenie dodał(a) Dorota Perkowska

Dnia 10.10.2011 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Drzewa. Rodzice zadbali o to, żeby ich pociechy ubrane były na zielono oraz przygotowali opaski z elementami liści, gałęzi. Święto drzewa staje się tradycją w naszej placówce. Święto Drzewa (Arbor Day) wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Dzieci wykazały się wiedzą na temat różnych rodzajów drzew, rozpoznawały je po liściach, owocach oraz układały puzzle przedstawiające liście. Dzieci bawiły się przy piosence Majki Jeżowskiej „Moja planeta”. Oprócz tego wypowiadały się na temat, dlaczego obchodzimy ten dzień oraz co nam dają drzewa. Przedszkolaki wzięły udział w zabawie  „Narodziny drzewa”,  gdzie naśladowały w jaki sposób rośnie drzewo. Dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały hasła ekologiczne mówiące tym, jak drzewa są ważne w naszym życiu.  Wszyscy złożyli też przyrzeczenie „młodego ekologa", że nie będą niszczyć nigdy drzew, łamać ich, oszpecać i zawsze dbać o przyrodę. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo. Obchody Dnia Drzewa przyczyniają się do szacunku dla środowiska naturalnego w dorosłym życiu.

Dorota Perkowska

od Dorota Perkowska