Powitanie Jesieni

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Liść pożółkły spada z drzewa,

Chłodny wietrzyk wieje.

Chór ptaszęcy już nie śpiewa,

Ścichły lasy, knieje.

Artur Oppman

Przedszkole, to prawdziwy sprawdzian dla naszych trzylatków.  Wiele rzeczy ich interesuje. Zadają mnóstwo pytań, uczą się nowych piosenek i wierszy.

W ostatnim okresie dużo rozmawialiśmy o owocach i warzywach, uczyliśmy się, piosenek i wierszy  o jesieni, poznaliśmy jesienne zabawy.

Jednak nasze dzieci nie wiedziały jaka czeka ich niespodzianka.

Otóż do naszego Przedszkola zawitał długo oczekiwany gość - Pani Jesień.

Maluszki z wielkim przejęciem i ciekawością przyglądały się gościowi. Część dzieci uśmiechała się nieśmiało i czekała na to, co się wydarzy, inni trochę z obawą siadły bliżej swojej pani.

Te bardziej odważne podchodziły i sprawdzały, co Pani Jesień przyniosła w koszyku.

A były tam same niespodzianki: owoce, warzywa, kolorowe listki, kasztany i żołędzie. Dzieci pięknie  wymieniły nazwy wszystkich  znajdujących się tam warzyw i owoców, rozwiązały zagadki, które im Pani Jesień zadała , a następnie zaprosiły wyjątkowego gościa na krótką uroczystość.

Grupa teatralna „ Smoczusie” przedstawiła teatrzyk „Jesienna orkiestra”, dzieci z grupy II zaprezentowały piosenkę „My jesteśmy krasnoludki” pięknie przy tym pokazując ruch, a potem  wszystkie dzieci zaprosiły Panią jesień do wspólnej zabawy. Naszemu gościowi najbardziej podobała sie zabawa przy piosenkach „ Jesienią, jesienią”, Kasztanek”, oraz „Idzie jesień”.

Oczywiście było mnóstwo śmiechu i radości. Nawet te dzieci, które na początku troszkę się obawiały, ruszyły ochoczo do zabawy.

Jednak wszystko, co dobre musi się skończyć. Pani Jesień musiała się z nami pożegnać , ponieważ miała umówione spotkanie  z innymi dziećmi.

Na zakończenie wszystkie maluszki otrzymały od naszego gościa prezent – płytkę z filmem „Na grzyby” oraz  zrobiły sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Długo jeszcze dzieci opowiadały sobie wrażenia z uroczystości i dopytywały się, kiedy znowu Pani Jesień ich odwiedzi.

Wiem, że to pierwsze spotkanie i pierwsza uroczystość w Przedszkolu na pewno pozostanie na długo w pamięci naszych maluszków, chociaż przed nimi dopiero się wszystko zaczyna…

Lucyna Opido

Nauczycielka