Maluszki w pizzerii

Wydarzenie dodał(a) Ewa Wójcik

Dla dzieci wyjście na pizzę to wielka frajda. Maluszki z Przedszkola nr 9 im. "Bursztynek" zaproszenie na pizzę otrzymały od jednego z rodziców. Przed wyjściem rozmawialiśmy, jak powstaje ta ulubiona przez dzieci potrawa. Podczas wycieczki dowiedziały się o tym od profesjonalisty, czyli od kucharza.

Do pizzerii wybraliśmy się od razu po śniadaniu, w restauracji nie było jeszcze klientów, a więc cały personel mógł nam poświęcić trochę czasu. Dzieci były bardzo zainteresowane, oglądały wszystko uważnie. Szczególną uwagę zwróciły na potężny piec, który służy do pieczenia pizzy. Pan kucharz pokazał dzieciom, z jakich składników można przyrządzić pizzę oraz jak się ją zagniata. Maluchom spodobało się podrzucanie ciasta do góry. Dzieci mogły także samodzielnie udekorować  pizzę. Oczywiście, po umyciu rąk. Maluszki zapoznały sie także z pracą kelnera, u którego mogły zamówić wodę mineralną. Wszystkie dzieci wyszły z pizzerii zadowolone i uśmiechnięte. A do przedszkola wróciliśmy z pyszną margeritą.

od Ewa Wójcik

do Ewa Wójcik