Wizyta 4-latków w Bibliotece
Grupa 4 – latków z Przedszkola nr 9 im. „Bursztynek” w Koszalinie radośnie i twórczo spędziła czas w Bibliotece mieszczącej się na ulicy Wańkowicza.
Wyzwolenie aktywności i rozbudzenie zainteresowań dziecka poprzez różnorodne zabawy inspirowane wierszami Jana Brzechwy, to główny cel naszej wizyty w tym magicznym miejscu.
Dzieci w trakcie spotkania miały możliwość zapoznania się z wybranymi wierszami J. Brzechwy oraz uczestniczyć w licznych zabawach i konkursach. Atrakcją dla dzieci było szycie w zabawie fartuszka w nawiązaniu do wiersza „Tańcowała igła z nitką”.
Każde spotkanie w bibliotece rozwija zainteresowania czytelnicze i wzbogaca rozwój intelektualny dzieci. Z informacji od rodziców wiem, że dzieci odczuwają głód książki i proszą ich o wzbogacenie swojej biblioteczki. Wszyscy zauważamy postęp u dzieci w szanowaniu książek. Mogę dziś śmiało powiedzieć, że książka w ręku dziecka to najlepszy przyjaciel.