"Czyste powietrze wokół nas" - sprawozdanie i scenariusz z uroczystość

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Baśko

Dnia 31. 05. 2011 roku na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Św. Jana 10 w Pabianicach odbyła się uroczystość zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Pabianicach i Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi z okazji podsumowania konkursu literackiego pt. „Czyste powietrze wokół nas” oraz „Światowego Dnia bez Papierosa”.

Celem spotkania było propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia oraz ochrona przed dymem tytoniowym, jak również rozwijanie zainteresowań literackich i umiejętności wypowiadania się w formie literackiej o problematyce antynikotynowej.

Uczestnikami uroczystości były dzieci 5 i 6 letnie z przedszkoli miejskich w Pabianicach realizujących przedszkolny program antynikotynowy pt. „Czyste powietrze wokół nas”.

Do konkursu literackiego ogłoszonego w ramach programu zgłosiły się cztery przedszkola (PM Nr 2, PM Nr 6, PM Nr 11 i PM Nr 13).

Zadaniem uczestników było ułożenie i napisanie wiersza lub opowiadania dotyczącego czystego powietrza wokół nas, których myślą przewodnią będzie ochrona przed narażeniem na dym tytoniowy oraz przygotowanie krótkiej prezentacji na podany temat.

Napłynęło 12 prac, z których komisja konkursowa miała wybrać zwycięzcę. Jednak ze względu na wysokie walory wszystkich prac komisja postanowiła nagrodzić wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie i przyznać jednakowe wyróżnienia.

W dniu uroczystości wszystkie dzieci śpiewały znaną im piosenkę o Dinku oraz przedstawiły część artystyczną, w której dzieci z PM Nr 2 wystąpiły w inscenizacji pt. „Kłótnia pór roku”, dzieci z PM Nr 11 zaśpiewały piosenkę pt. „Leśne duszki”, dzieci z PM Nr 13 wykonały utwór w wersji instrumentalnej pt. „Walc kwiatów”, a dzieci z PM Nr 6 zaśpiewały piosenkę pt. „Nasza Ziemia”.

Wszystkie prace nadesłane na konkurs zostały opublikowane w formie zbioru tekstów literackich i wręczone wraz z dyplomami i podziękowaniami.

Nad przebiegiem całej uroczystości czuwały panie mgr Krystyna Nawrocka-Gwiazda (PSSE) i mgr Agnieszka Baśko (PM Nr 11).

Scenariusz uroczystości zorganizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Pabianicach i Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabainicach z okazji podsumowania konkursu literackiego pt. „Czyste powietrze wokół nas” oraz „Światowego Dnia bez Papierosa”.

Miejsce uroczystości:  Miejska Biblioteka Publiczna w Pabianicach ul. Św. Jana 10

Termin uroczystości:  31. 05. 2011 r.

Osoby odpowiedzialne za uroczystość:
mgr Krystyna Nawrocka-Gwiazda (PSSE) i mgr Agnieszka Baśko(PM Nr 11)

Cele spotkania:

• propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia oraz ochrona przed dymem tytoniowym,
  • zwijanie zainteresowań literackich i umiejętności wypowiadania się w formie literackiej o problematyce antynikotynowej.

Uczestnicy:

Dzieci 5 i 6 letnie z przedszkoli realizujących przedszkolny program antynikotynowy pt. „Czyste powietrze wokół nas”.

Przebieg uroczystości:

1.  Powitanie zaproszonych gości i zapoznanie z celem spotkania.

2. Wspólne zaśpiewanie piosenki o Dinku przez wszystkie dzieci.

3. Występy artystyczne przedszkolaków:

Przedszkole miejskie Nr 2 – inscenizacja pt. „Kłótnia pór roku”
    Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi – piosenka pt. „Leśne duszki”
    Przedszkole Miejskie Nr 13 – utwór pt. „Walc kwiatów” wykonany w wersji instrumentalnej
    Przedszkole Miejskie Nr 6 – piosenka pt. „Nasza Ziemia”

4. Prezentacja konkursowych prac w formie czytanej przez nauczycielkę Agnieszkę Baśko.

5. Ogłoszenie wyników konkursu oraz nagrodzenie wyróżnionych prac, wręczenie nagród, dyplomów, podziękowań i zbioru tekstów literackich przygotowanych na tę uroczystość w formie publikacji.}

6. Zakończenie uroczystości piosenką o Dinku, podziękowaniem za udział gościom i uczestnikom oraz pożegnanie.

od Agnieszka Baśko

do Agnieszka Baśko