Dzień Konwalii w koszalińskim Bursztynku

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska

Nietypowo odbył się Dzień Konwalii w Przedszkolu Nr 9 w Koszalinie. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wykorzystały sprzyjającą aurę do tego by poszukać kwiatu konwalii w przedszkolnym ogrodzie. Każda z grup, miała inne zadanie związane z tym cudownie pachnący, delikatnym kwiatem, symbolizującym wychowanie przedszkolne. Najstarsza grupa ułożyła na trawie biały napis Dzień Konwalii. Nie było to łatwe, przy figlarnym tego dnia wietrze, ale napis na zielonej murawie wyglądał imponująco.

Młodsze dzieci wykorzystały zabawy tropiące i poszukiwały kwiatu konwalii wśród ogrodowej roślinności. Natomiast średniaki oddały się we władanie Czarodziejce Plastyce i na przedszkolnym tarasie namalowały chyba największy portret konwalii wykorzystując biała kredę. Zacięcie twórcze widoczne było na twarzach ubielonych kredą dzieciaków. Portret konwalii utrzymał się na tarasie kilka dni, zmył go dopiero deszcz ale zapasy kredy mamy dość spore więc taras będzie tłem do innych  dziecięcych obrazów związanych tematycznie z wydarzeniami przedszkolnymi.

od Stanisława Mariola Ciszewska

do Stanisława Mariola Ciszewska