II pokaz mody ekologicznej

Wydarzenie dodał(a) Grażyna Kobus

II POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ
„CZTERY  PORY ROKU”

Po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się Pokaz Mody Ekologicznej pt. „CZTERY  PORY ROKU”. A wszystko zaczęło się od napisania programu autorskiego „Z ekologia na ty”. Podczas realizacji programu zorganizowano niekonwencjonalny pokaz mody dla dzieci w naszej placówce. A potem wziął się pomysł na Pokaz Mody Ekologicznej międzyprzedszkolnej.

Impreza co roku organizowana jest wiosną, stąd też tytuł. Wiosna to najpiękniejsza pora roku w której wszystko budzi się do życia, także pomysł na pokaz mody. Wybór był bardzo trafny spodobał się. W pokazie  20 kwietnia 2011r brało udział 19 przedszkoli z Koszalina i z poza niego. W związku z tym, ze była piękna pogoda odbył się także happening w okolicy naszego przedszkola.

Dzieci razem ze swoimi nauczycielkami i rodzicami przygotowały bardzo ciekawe stroje ekologiczne. Małe modelki i modele prezentowali ubiory, wykonane z produktów, które na co dzień wyrzucamy na śmieci. Ubiory zachwyciły oglądających, a modelki i modele otrzymali ogromne brawa.  Każde dziecko otrzymało prezent oraz dyplom. Nie zapomniano o paniach, które także otrzymały podziękowania w postaci dyplomu i miłej niespodzianki.

Zapraszamy za rok na następny pokaz!

od Grażyna Kobus

do Grażyna Kobus