Podróż po Europie
Edukacja europejska pojawia się na wszystkich szczeblach edukacji. Sześciolatki z Przedszkola 22 doskonale przyswoiły sobie wiadomości dotyczące państw wchodzących w skład Unii Europejskiej, biorąc udział w realizacji programu autorskiego ,,Przedszkolak w Europie”. Założeniem realizacji programu było przybliżenie dzieciom tradycji, kultury i symboli państw europejskich, ale także kształtowanie świadomości bycia Europejczykiem. Po krajach Europy takich jak: Niemcy, Austria, Włochy, Anglia oprowadzała dzieci maskotka o imieniu Syriusz. Starszaki poznały hymn, symbole, a także ciekawostki nt. państw Europy. Treści były wprowadzane poprzez ciekawe zabawy, piosenki i tańce, zajęcia kulinarne oraz działalność plastyczną. Sześciolatki wykazały się dużą wiedzą. Żywo interesowały się mapą Europy, zadawały wiele pytań, przynosiły albumy, ilustracje i wycinki z gazet.
Podsumowaniem ich wiedzy był udział w kolejnej edycji potyczek unijnych w Przedszkolu nr 8. Grupa bezbłędnie odpowiadała na pytania dotyczące krajów europejskich.
Kolejnym podsumowaniem poznanych wiadomości i umiejętności było zaprezentowanie programu artystycznego pt: "Podróż po Europie”. Goście-zaproszeni rodzice obejrzeli tańce z różnych stron Europy oraz wysłuchali piosenek o europejskich krajach. Starszaki wiedzą, że naszym domem jest nie tylko Polska, ale i Europa.