Festiwalowe Przedszkolaki

Wydarzenie dodał(a) Małgorzata Szkop

W zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury i Miejskie Przedszkole w Bukownie V Powiatowym Festiwalu Kultury Dziecięcej dla Przedszkolaków "O Pluszowego Misia”, który odbył się w Bukownie w dniach 16 - 18 V 2011 r. wzięło udział 13 placówek oświatowo-kulturalnych regionu. Festiwal obejmował trzy konkursy pod wspólnym hasłem "Inni ludzie wokół mnie”, w których uczestniczyło łącznie 262 przedszkolaków przygotowanych przez 38 opiekunów. Na Konkurs Plastyczny nadesłano 139 prac. Do Konkursu Piosenki przystąpiło 50 solistów, zaś do Konkursu Recytatorskiego 65 dzieci.

Patronat medialny nad Festiwalem sprawowali: Redakcja miesięcznika dla nauczycieli "Wychowanie w Przedszkolu”  z siedzibą w Warszawie, Redakcja miesięcznika dla nauczycieli ,,Bliżej Przedszkola” ze sklepem internetowym BliżejEdukacji.pl z siedzibą w Krakowie, Redakcja czasopisma dla dzieci ,,Miś Pluszek” z Wrocławia, ,,Gazeta Krakowska” z portalem olkusz.naszemiasto.pl, portal Olkuszanin.pl oraz Redakcje gazet lokalnych: ,,Ziemia olkuska”, ,,Przegląd olkuski”, ,,Gwarek olkuski” i ,,Głos Bukowna”.

Celami Festiwalu było rozwijanie zamiłowania do plastyki, śpiewu i literatury dziecięcej; integracja środowisk oświatowo-wychowawczych regionu; odkrywanie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień artystycznych dzieci; umożliwienie dzieciom publicznej prezentacji w różnych formach twórczości; wymiana doświadczeń i pomysłów nauczycieli,  rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz dostarczenie bogatych przeżyć artystycznych.

W dniu 20 V 2011 r. odbyła się Gala Finałowa Festiwalu, na której Dyrektorzy placówek Organizatorów - MOK i MP w Bukownie: Aneta Nielaba i Gizela Szlęzak oraz Sekretarz Bukowna Marcin Cockiewicz uroczyście wręczyli listy gratulacyjne i nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów w postaci pluszowych misiów, ufundowane przez Starostę Powiatu Olkuskiego Jerzego Kwaśniewskiego, Burmistrza Miasta Bukowno Mirosława Gajdziszewskiego i Radę Rodziców Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Na scenie sali widowiskowej Centrum Kultury im. J. Pawła II w Bukownie miał również miejsce występ Finalistów w nagrodzonych piosenkach i wierszach. Festiwalowi nadal towarzyszy do dnia 16 VI 2011r. pokonkursowa wystawa nadesłanych prac plastycznych, na którą serdecznie zapraszamy.

W rozstrzygniętym dnia 13 V 2011 r. konkursie plastycznym wśród trzylatków zwycięzcami są dzieci z Bukowna. Pierwsze miejsce zajęła Julia Skręt, drugie Natalia Ćwięk, a trzecie Emilka Oleś. Wśród czterolatków wygrała Julia Szopa z Chechła, przed Natalią Miszczyk i Patrykiem Wojas z Bukowna. Najlepsze pięciolatki to: Amelia Lewowska z Żurady, Samuel Kaliś i Aleks Krawczyk z Olkusza. Zwycięskie sześciolatki to: Zosia Zalewska z Olkusza, Laura Luks z Wolbromia, Gabriel Skubis z Bukowna oraz wyróżnione Alicja Białaś z Olkusza i Emilka Pasich z Wolbromia.

W konkursie piosenki wśród dzieci trzyletnich wygrała Emilka Oleś z Bukowna przed Kingą Słota ze Sławkowa i Zosią Janda z Bukowna. Wśród czterolatków w czołówce znalazły się: Maja Piasta, Karolinka Stachurska i Ola Chruściel z Bukowna, a wśród pięciolatków: Gabrysia Krel, Kinga Dubaj z Bukowna i Amelka Nędza ze Sławkowa oraz wyróżnione zostały Madzia Urbańska i Łucja Wylaź z Bukowna. Zwycięskie sześciolatki to: Natalia Giermala z Chechła przed Sonią Polak i Kacprem Kuźniak z Bukowna.

Wśród trzyletnich uczestników konkursu recytatorskiego tryumfowała Emilka Oleś przed Zosią Janda i Kamilem Siemieńskim z Bukowna; wśród czteroletnich: Kacper Gajdziszewski, Julia Waszkiewicz z Bukowna i Julia Szlęzak ze Sławkowa; a wśród pięcioletnich: Kinga Dubaj z Bukowna, Aleks Krawczyk z Olkusza i Asia Piekarz z Bukowna oraz wyróżniona Gabrysia Krel z Bukowna. Laureatami w kategorii sześciolatków zostali: Emilka Jedlińska–Jung z Jaroszowca przed Zosią Zalewską z Olkusza i Jakubem Syguła z Bukowna oraz wyróżnioną Sonią Polak z Bukowna. Specjalne wyróżnienie publiczności otrzymał pięcioletni Dawid Ćwik z Bukowna.

Serdecznie gratulujemy Laureatom wygranych i życzymy Im dalszych sukcesów artystycznych. Gorące podziękowania składamy Sponsorom nagród dla Finalistów oraz upominków dla nauczycieli i placówek uczestniczących w Festiwalu: Starostwu Powiatowemu w Olkuszu, Urzędowi Miasta Bukowno, Radzie Rodziców Miejskiego Przedszkola w Bukownie oraz Redakcjom czasopism: "Bliżej Przedszkola”, "Wychowanie w Przedszkolu”, "Miś Pluszek”, "Gazeta Krakowska”.

Nad organizacją i przebiegiem Festiwalu czuwali koordynatorzy w osobach nauczycielek Miejskiego Przedszkola w Bukownie: Małgorzaty Szkop, Ewy Półtorak, Teresy Mynarczyk oraz instruktorów Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie: Anny Słota, Marzeny Skubis i Barbary Pater.

od Małgorzata Szkop

do Małgorzata Szkop