III Miejski Konkurs "Witaminki - Rośnij zdrowo"

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Blachnik

Wiek przedszkolny jest bardzo ważnym etapem w kształtowaniu prozdrowotnych postaw dziecka. W związku z tym co roku przedszkole organizuje konkurs pod hasłem „WITAMINKI – ROŚNIJ ZDROWO”. Propaguje on zdrowy styl życia oraz kształtuje postawę dotyczącą dbałości o prawidłowe, bogate w witaminy odżywianie się.           W pierwszym dniu konkursu odbyły się półfinały dotyczące wiedzy oraz konkurs plastyczny. Głównymi ekspertami w ocenie wykonanych prac plastycznych były Pani Ewa Torbus oraz Pani Ewa Hanel – nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 14 w Chorzowie.

W konkursie plastycznym wyłonione zostały trzy przedszkola, które stanęły na podium:

I miejsce - Przedszkola nr 24, II miejsce – Przedszkole nr 7 i III miejsce – Przedszkole nr 8 oraz trzy przedszkola, z których prace zostały wyróżnione: Przedszkole nr 4, Przedszkole nr 6 oraz Przedszkole nr 12.

Sześć najlepszych przedszkoli (Przedszkole 1, 5, 19, 20, 23, 25) wyłonionych podczas półfinałów wiedzy zakwalifikowało się do finału, który odbył się następnego dnia. Konkurencje obejmowały zadania dotyczące zarówno wiedzy o zdrowym odżywianiu jak również wiedzy o higienicznym trybie życia i korzystaniu ze świeżego powietrza. Podczas wielu ciekawych i zabawowych zadań wyłonione zostały przedszkola, które stanęły na podium. I tak: I miejsce zdobyło Przedszkole nr 19, II miejsce – Przedszkole nr 20 i III miejsce – Przedszkole nr 5.

Na zakończenie konkurencji finałowych drużyny przy współpracy nauczycielek miały za zadanie wykonanie zdrowych, kolorowych kanapek, które następnie wszyscy ze smakiem konsumowali.

Nad całością prawidłowego przebiegu konkursu czuwało jury w skład, którego wchodzili członkowie Rady Rodziców. Konkurs uświetniła również swoją obecnością metodyk – dr Leokadia Szymczyk.

Dyr. Mariola Piecha mgr Bogusława Garwol mgr Marzena Hajduk mgr Agnieszka Blachnik

od Agnieszka Blachnik

do Agnieszka Blachnik