Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Klmatolubne przedszkolaki w Przedszkolu Miejskim nr 8 w Toruniu


Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Wojciechowska
ponad 11 lat temu, wyświetleń 2693


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Program „Klimatolubne przedszkolaki” realizowany był W Przedszkolu Miejskim nr 8 w Toruniu  w lutym 2011 roku w grupie 4/5 latków i w marcu  w grupie dzieci 6 letnich. Nasze dzieci wiedzą bardzo dużo o ekologii. Wiedzą jak dbać o przyrodę, zwierzęta, rośliny, jak segregować śmieci, jak dbać o środowisko. Już od wielu lat ekologia to bardzo ważny temat w naszym przedszkolu. Świadczą o tym nie tylko osiągnięcia – tytuł Promotora Ekologii, pierwsze miejsca w akcji „Z REBA zbieramy baterie”, udział w akcjach ekologicznych, ale także zmiany w świadomości dzieci i ich rodziców. Dlatego też z wielkim entuzjazmem podjęliśmy się realizacji programu „Klimatolubne przedszkolaki”.

Dzięki opracowanym scenariuszom, zabawom dzieci poznały pojęcia klimat, pogoda, odnawialne źródła energii. Dzieci dowiedziały się, że na Ziemi jest coraz mniej wody słodkiej i dlatego znają zasady oszczędzania wody oraz wiedzą, jaką wartość ma woda dla człowieka, roślin i zwierząt. Dzięki opracowanym scenariuszom dzieci poznały terminy związane z  energią elektryczną, wiedzą, w jaki sposób oszczędzamy energię elektryczną oraz jak wykorzystać wiatr i słońce jako źródła energii.

 

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Wojciechowska
Jeśli jesteśmy bliscy Twojemu sercu, sprawdź, jak możesz nam pomóc zobacz