Walentynkowy bal przebierańców w miejskim przedszkolu w Bukownie

Wydarzenie dodał(a) Małgorzata Szkop

Miejskie Przedszkole w Bukownie kultywując karnawałowy zwyczaj urządzania balu obchodziło go w tym roku wraz ze świętem zakochanych i to wyjątkowo uroczyście, ponieważ w dniu 14. lutego 2011 r. odbył się Walentynkowy Bal Przebierańców. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele lokalnych władz miejskich i związkowych. Górny hol naszego przedszkola zamienił się w okazale ubraną na tę okoliczność salę balową, w której można było poczuć atmosferę serdeczności i przyjaźni. Bal rozpoczął się powitaniem licznie zgromadzonych uczestników uroczystości: społeczności przedszkolnej, rodziców i zaproszonych gości przez Dyrektor MP Gizelę Szlęzak. Jak na balu przystało dostojnym gościom zostały wręczone walentynkowe kotyliony.Zabawa taneczna prowadzona była przez wodzireja - ,,ciocię Grażkę” ze Studia Artystycznego „IN PLUS”. Sposób prowadzenia imprezy odpowiadał nastrojowi tego niezwykłego dnia. Nie zabrakło więc znanych piosenek o wzajemnej miłości dzieci do rodziców, dziadków; przyjaźni pomiędzy opiekunami i kolegami. Uczestnicy zabawy brali udział w rozmaitych konkursach tematycznie związanych ze świętem, a udział w nich nagradzany był walentynkowymi słodyczami: lizakami i piernikami w kształcie serc.

W trakcie balu grupy przedszkolne, aby uwiecznić swój wyjątkowy wizerunek, pozowały do zdjęć grupowych i indywidualnych, wykonywanych przez Studio ,,Foto Gama” z Lublina. Każde dziecko wyróżniało się niezwykle pomysłowym i kolorowym strojem, wśród których można było dostrzec wiele znanych bajkowych i zwierzęcych postaci. Po wyczerpujących skocznych zabawach i pląsach w odświętnie udekorowanych salach zabaw czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez personel przedszkola przy współudziale rodziców.

Wydawało się dotąd, że Walentynki to święto przeznaczone tylko dla młodzieży czy dorosłych i to tych zakochanych, kochanych, podkochujących się, kochliwych… Jak się okazuje - nie tylko... Ten romantyczny dzień zarezerwowany jest również dla najmłodszych, którzy pragną okazać swe uczucie przyjaźni, miłości i życzliwości najbliższym członkom rodziny oraz przyjaciołom i znajomym.

♥♥ ,,Dzień Świętego Walentego - to dzień dobry dla każdego. ♥♥ W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!!!”   ♥♥

Sprawdziło się zatem hasło balu, że ,,dzień świętego Walentego jest zabawą na całego!” Tegoroczny Bal udał się doskonale, bo przebiegał w wyśmienitej atmosferze zabawy i radości. Dostarczył jego uczestnikom niezapomnianych wrażeń i miłych doświadczeń. Oprócz rozrywki impreza ta niosła z sobą wartości poznawcze, kształcące i wychowawcze. Przedszkolaki rozwijały swą wrażliwość uczuciową i emocjonalną, nabywały umiejętność okazywania własnych emocji i uczuć w kontaktach z kolegami oraz integrowania się w zabawie. Poznały zwyczaj obchodzenia Walentynek jako dnia niespodzianek i drobnych upominków w dowód sympatii, ponieważ chętnie nawzajem obdarowywały się w tym dniu różnymi serduszkami. Otrzymywały je również osoby, które na co dzień darzą dzieci ciepłym uczuciem: rodzice, przyjaciele, opiekunowie, nauczyciele. Już najmłodsi wiedzą o tym, iż serce jako symbol miłości i dobroci oznacza, że wszyscy ludzie, a szczególnie dzieci powinny żyć ze sobą zawsze w zgodzie i przyjaźni. Tak więc to sympatyczne walentynkowe święto, stało się od kilku lat w Polsce kolejną okazją, którą warto wykorzystywać, aby wpajać już przedszkolakom, jak ważna jest przyjaźń i bycie dla innych życzliwym i miłym oraz jak cenne jest częste okazywanie naszym bliskim, jak bardzo ich kochamy i doceniamy. Dziś z uśmiechem na twarzy wspominamy miniony bal i już z utęsknieniem czekamy na kolejny w przyszłym roku, zastanawiając się, co tym razem wymyślą jego organizatorzy, bo pomysłów i inwencji to nam nie brakuje, o czym przekonują się stali bywalcy przedszkolnych uroczystości. Organizatorkami walentynkowego balu w przedszkolu były nauczycielki: Małgorzata Szkop, Danuta Januszek i Jadwiga Płoszaj.

od Małgorzata Szkop

do Małgorzata Szkop