Dzień Marchewkowy w Przedszkolu nr 6 w Mielcu

Wydarzenie dodał(a) Renata Stachowicz

"Dzień Marchewkowy" w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu to kolejna ciekawa inicjatywa zorganizowana z myślą o dzieciach, które jeszcze nie do końca przekonały się o zaletach spożywania warzyw i owoców.

W dniu 4.02.2011 roku nauczycielka Renata Stachowicz w oddziale II przygotowała ciekawe zajęcia dla przedszkolaków. Nadrzędnym celem tego dnia było promowanie zdrowego odżywiania a przede wszystkim zachęcenie dzieci do spożywania marchewki pod różnymi postaciami.

Uważam, że zorganizowanie Dnia Marchewkowego w przedszkolu to ciekawa inicjatywa, dzięki której dzieci poprzez zabawy mogą nabrać ochoty na jedzenie marchewki. Obserwujemy w przedszkolu wśród wielu dzieci niechęć do spożywania surówek, które są konieczne do prawidłowego rozwoju dziecka - tłumaczy R. Stachowicz – Poprzez włączenie przedszkolaków do samodzielnego robienia soku marchewkowego w sokowirówce, każde z dzieci, nawet te nie lubiące soku, chętnie wypiło szklankę świeżego napoju.

W trakcie prowadzonych zajęć przedszkolaki uczestniczyły w licznych konkursach, zgadywankach, rebusach, zajęciach plastycznych. Każde z dzieci przed rozpoczęciem zajęć otrzymało emblemat marchewki do wykolorowania, a następnie pracowały w grupie kolorując ogromna marchewkę. Ponadto przeliczały warzywa, badały ich strukturę, kolor, wielkość oraz brały udział w konkursach sprawnościowych i degustacji.

Wielkim zaskoczeniem dla przedszkolaków było przyjście do przedszkola mamy Tosi Majewskiej, która przyniosła sokowirówkę i wszystkie potrzebne składniki do zrobienia pysznego soku. Każde z dzieci wzięło udział w robieniu soku poprzez wkładanie umytych warzyw i owoców do sokowirówki. Na koniec zajęć wszystkie dzieci wypiły przygotowany sok.

od Renata Stachowicz

do Renata Stachowicz