Z wizytą w Szkole Podstawowej w Wilkowie

Wydarzenie dodał(a) Urszula Wojtecka

Za nami "kolędowy czas". Dzieci z grupy III Przedszkola Samorządowego w Błędowie zakończyły go bardzo miłym akcentem. W piatek 28 stycznia udaliśmy się do oddalonego o 6 km Wilkowa, aby w Szkole Podstawowej zaprezentować Jasełka pt. "Wszystkie bajki idą do Betlejem". Przygotowywaliśmy je dla naszych ukochanych babć i dziadków. Wcześniej jednak do przedszkola przyjechali uczniowie klasy III z Wilkowa, którzy pod opieką pań T. Kozery i M.Biniszewskiej przygotowali i zagrali dla nas Jasełka. Przedsawienie bardzo się przedszkolakom podobało. Dzieci ze skupieniem obejrzały je i wysłuchały kolęd w wykonaniu starszych kolegów. Wtedy narodził się pomysł, abyśmy my w rewanżu wystawili nasze Jasełka w Wilkowie. Mieliśmy trochę obaw, czy takie bajkowe przedstawienie spodoba się nieco starszym dzieciom, ale okazały się one zupełnie niepotrzebne. Przedszkolaki (a są to pięciolatki) zaprezentowały się wspaniale. Nie okazywały wcale tremy, swobodnie odgrywały swoje role. Po kolei do Betlejem szły - dziewczynka Kasia z Aniołem Stróżem (Zuzia Z. i Julka K.), Jaś i Małgosia (Julka S. i Kacper G.), Czerwony Kapturek (Nina), Wilk (Mateusz B.), Kot w Butach (Nikodem), Kopciuszek (Weronika Z.), Calineczka (Marta P.), Pinokio (Kacper Z.), Szewczyk Dratewka (Dawid), Królowa Śniegu (Natalka) ze Śnieżkami, Dziewczynka z zapałkami (Marta P.). Do szopki, w któerj jako Józef wystąpił Mateusz K., a Maryję zagrała Zuzia K. przyszli także Trzej Królowie (Filip. Antoś i Kacper G.) z swoimi darami. Niemal każda rola, oprócz tekstu mówionego, wymagała śpiewu solowego, ale nawet to nie stanowiło dla dzieci większego problemu. Na zakończenie mali aktorzy otrzymali wielkie brawa, a pan dyrektor i nauczyciele nie szczędzili ciepłych słów pochwały. Przedszkolaki zostały ugoszczone soczkami i słodyczami i zaproszone do wspólnej zabawy z kolegami z oddziału przedszkolnego, a potem jeszcze do klasy drugiej, gdzie mogły "przymierzyć się" do szkolnych ławek. Przecież niektóre z nich, być może, po wakacjach pójdą już do pierwszej klasy. Mamy nadzieję, że tak mile rozpoczęta współpraca między naszymi placówkami będzie miała dalszy ciąg.

od Urszula Wojtecka

do Urszula Wojtecka