Szlachetna Paczka w Jarosławiu

Wydarzenie dodał(a) Selwanka n. przedszkola

12 grudnia w całej Polsce nastąpił finał  akcji Szlachetna Paczka. Na pewno wielu z Was słyszało o niej. Krótko - akcja ta polega na zrobieniu przez Darczyńców paczki/paczek wg listy potrzeb zgłoszonej rodziny (więcej o akcji www.szlachetnapaczka.pl).

Drugi raz uczestniczyłam w tej szlachetnej inicjatywie jako wolontariusz i choć już finał nastąpił, mocne wrażenia, radość, miłe odczucia nadal pozostają w moim sercu. Niech wyrazem  uczuć i wspomnień moich i koleżanek wolontariuszek będą fragmenty naszych artykułów i podziękowań dla Darczyńców.

wolontariusz: Ula K.:

Fragment podziękowania mojej rodziny dla Darczyńcy:

"....Serdecznie dziękujemy za tyle dobra, które nam okazaliście. Wszystko co nam  podarowaliście sprawiło nam ogromną radość! Jesteśmy wdzięczni szczególnie za pralkę!!!!!!!!! Jest to dla nas największa i najwspanialsza niespodzianka w życiu! Nie jestem w stanie opisać słowami tego co czuję! ...... Chciałabym Wam podziękować osobiście, dlatego proszę o kontakt. Życzę Panu i Pana Rodzinie wszystkiego co najlepsze! Radosnych Świąt".

Szanowny Panie Darczyńco za dobroć i ogromne serce okazane mojej rodzinie serdecznie dziękuję.

wolontariusz Lidzia K.:

"Być dobrym jak chleb"- to przesłanie świętego Brata Alberta, dobrze znane jest mieszkańcom jednej z podkarpackich miejscowości.W ostanich dniach nabralo ono u nas  szczególnego wymiaru. Szlachetna  Paczka i płynące z niej dobro  dotarło tu  do wielu osób  potrzebujących  wsparcia. Wśrod nich znalazła sie rodzina obdarowana przez osoby z województwa mazowieckiego,którym przewodził Darczyńca o tajemniczym pseudonimie. Zadbał on nie tylko o zapewnienie potrzeb materialnych wybranej rodziny.W paczce nie zabrakło wigilijnego opłatka , życzeń i prezentów-niespodzianek przeznaczonych pod choinkę. To dzięki temu, po rozpakowaniu  pudełek z podarunkami, zapanował  świąteczny nastrój, chwila wzruszenia, a przede wszystkim niedowierzanie. Szkoda, że Darczyńcy nie mogli tego zobaczyć,bo dla takich chwil warto "być dobrym jak chleb".

fragment mojego artykułu:

Jest takie powiedzenie: Bądź dobrym - to zadowala jednych, a zadziwia drugich.
Darczyńcami dla mojej rodziny było wspaniałe młode małżeństwo i pracownicy Banku Handlowego CITY z Warszawy. Wierzę mocno, że dobro, które okazali tej rodzinie wróci do nich ze zdwojoną siłą!
Drodzy Darczyńcy!
Dziękuję, że postanowiliśmy pomóc tej rodzinie. Dziękuję, że daliście im nadzieję i wiarę w ludzi i za to, że będą mieli spokojne święta. Dziękuję również za miły i ciepły kontakt mailowy i telefoniczny. Życzę Radosnych Świąt, spełnienia marzeń i wszystkiego najlepszego dla całej rodziny.

lider rejonu, wolontariusz Ania W.:

W tym roku nasz rejon jarosławski hojnie obdarowali krakowianie  W Krakowie 16 rodzin z Podkarpacia znalazło Darczyńców.Uwagę i uznanie wzbudzało piękne,świąteczne opakowanie paczek. Najważniejsze było to, że darczyńcy z Krakowa nie żałowali swojego trudu, czasu i pieniędzy , aby przygotować paczki. Warto wspomnieć tu o Darczyńcy , który przygotował 35 paczek. Nieco mniejsze liczyły 25 i 23 paczek.Wszyscy wolontariusze byli zszokowani, nie mówiąc już o rodzinie,  która otrzymała ten świąteczny prezent. Za te duże, ale też i mniejsze paczki chcieliśmy gorąco podziękować krakowianom. Jesteście wspaniałymi ludźmi, wrażliwymi na potrzeby innych.

W tym miejscu pragnę podziękować jeszcze jednej wspaniałej osobie jaką jest p. Krystyna Stachoń - użytkowanicza portalu BliżejPrzedszkola. Dzięki Niej i Rodzicom z Jej grupy przedszkolnej  - 3 rodziny otrzymały również paczki. Dziękuję Krysiu!

Na zdjęciu - paczki dla mojej rodziny.

od Selwanka n. przedszkola

do Selwanka n. przedszkola