Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mikołaju święty, przynieś nam prezenty!

Wydarzenie dodał(a) Kinga Kurczek ( komentarzy)
Dodane ponad 7 lat temu, wyświetleń 3446

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

3 grudnia br Przedszkole Nr 38 w Krakowie odwiedził długo wyczekiwany Gość. Mikołaj – bo o nim mowa – rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Z wypowiedzi i reakcji dzieci po otwarciu paczek wynika, że prezenty bardzo się podobały i trafiły w gusta i potrzeby dzieci. Mikołaj ofiarował dzieciom prezenty, a dzieci zaprezentowały specjalnie dla niego przygotowane tańce i piosenki. W trakcie rozmów po wizycie Mikołaja dzieci wyrażały smutek w związku z kilkoma zauważalnymi i wiadomymi faktami. Smutek? Tak, smutek. Dzieci były wyraźnie zaniepokojone wyglądem Mikołaja, który miał „chudy brzuch”. Niektóre pytały, dlaczego Mikołaj ma pod płaszczem niebieską koszulkę. A jeszcze inne stwierdziły, że „Mikołaj wszystkim rozdaje prezenty, a jemu to nikt nigdy nic nie daje”. Dlatego dzieci przygotowały Mikołajowi własnoręcznie wykonane laurki, „żeby było mu weselej”. To świadczy o wielkiej wrażliwości dzieci, którą powinniśmy jako nauczyciele rozwijać u nich na co dzień. Czy to poprzez dzielenie się z innymi tym co mamy, poprzez zwrócenie uwagi na losy potrzebujących… Okazji jest wiele – trzeba je tylko umiejętnie wykorzystać.

 

Tego samego dnia starsze grupy przedszkolne zostały zaproszone do pobliskiego Osiedlowego Klubu Jordanówka na spotkanie z Magikiem. Pan Magik zaprezentował program pt. „Zaczarowany kataryniarz”, który wywołał wielki entuzjazm ze strony dzieci. Niektóre z nich przeszły „szkolenie” na czarodzieja i teraz będą wypróbowywać swoje „magiczne” umiejętności w domu ;)

 

Dziękujemy Pani Dyrektor Klubu Jordanówka za zaproszenie!