Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Dziubich

„Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd,
grają anieli, świat się chlebem dzieli,
wszystko ma dziś świąteczny blask”.

Kiedy nadchodzi zimny grudzień, pomimo mrozu wszystkim ludziom robi się nieco cieplej, a to za sprawą nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Na te wyjątkowe dni szczególnie niecierpliwie czekają dzieci. W naszym przedszkolu świąteczny nastrój dało się odczuć już na początku miesiąca. W salach pojawiły się świąteczne dekoracje, dzieci z zapałem wykonywały różnorodne prace plastyczne zawiązane z Bożym Narodzeniem. Kiedy 6-go grudnia pojawił się św. Mikołaj i obdarował je drobnymi upominkami - radości nie było końca. I tak w niecodziennym oczekiwaniu nadszedł świąteczny tydzień. Tydzień szczególny, ponieważ wszystkie przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców na uroczyste spotkania wigilijne. Przy dźwięku kolęd, blasku świec i zapachu świerku dzieci wcielały się w role aniołów, pasterzy, królów,  przedstawiając gościom bożonarodzeniowe Jasełka. Występy były przepiękne, dzieci wspaniale wczuły się w odgrywane role. Dodatkową atrakcją spotkań wigilijnych były wizyty św. Mikołaja z workiem pełnym prezentów. W te dni na ustach wszystkich dzieci gościł radosny uśmiech.

W naszym przedszkolu odbyło się również spotkanie wigilijne dla dzieci i pracowników. Sześciolatki z grupy integracyjnej „Puchatki” przygotowały wraz z wychowawczyniami i panią katechetką przepiękne Jasełka,  a dzieci z pozostałych grup zaśpiewały swoje ulubione kolędy. Dodatkową atrakcją dla wszystkich był występ młodzieży z miejscowej szkoły podstawowej. Dziewczęta pod kierunkiem pana Krzysztofa Nejmana wykonały kilka pięknych kolęd.

Niech radosny, niecodzienny nastrój trwa cały rok!

od Katarzyna Dziubich

do Katarzyna Dziubich