Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Górnicy w przedszkolu
Wpis został sprawdzony przez moderatora
1 grudnia, w naszym przedszkolu pojawili się ważni goście. W swoje Święto, odwiedzili nas górnicy, pracownicy pobliskiej KWK „Sośnica- Makoszowy”.
Dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości o wyglądzie kopalni, zapoznać się z pracą górników. Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom o trudach i niebezpiecznej pracy górników, ich zwyczajach i formach obchodzenia święta.
Jak nakazuje tradycja, górnicy w swoje święto ubierają się bardzo elegancko.
Właśnie w takim stroju, przybył jeden z gości. Drugi miał na sobie ubranie ratownika
i mnóstwo sprzętu potrzebnego do ratowania ludzi. . Każdy chętny przedszkolak, mógł przymierzyć górnicze czako, maskę ratownika.
Nasi goście, po części oficjalnej, odpowiadali na niejednokrotnie „dziwne” pytania
z uśmiechem, można było zaobserwować, że wspaniale się z dziećmi bawili. Miłym akcentem kończącym nasze spotkanie było obdarowanie dzieci przez naszych gości mnóstwem słodyczy.
Dziękujemy za przybycie, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy
Zobacz wszystkie wpisy
od Celina Pierzchała
Wyślij wiadomość
do Celina Pierzchała
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.