Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Basiowy Bal Pasiastych

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Dziubich ( komentarzy)
Dodane ponad 7 lat temu, wyświetleń 2195

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Po raz pierwszy w tym roku w naszym przedszkolu odbył się Bal Pasiastych. Postanowiliśmy połączyć go z Andrzejkowym Wieczorem Czarów i Magii. Zaprosiliśmy na bal naszych przyjaciół - uczestników Terapii Zajęciowej i kolegów ze Szkoły Podstawowej z oddziału  „O”, wraz z opiekunami. Bal rozpoczęła pani Hania przybliżając wszystkim dzieciom bohaterów książkowych, czyli Basię i Janka, zarazem wypowiadając magiczną rymowankę: „Hokus-pokus, czary-mary niech się spełnią andrzejkowe czary”.                      

 

Po wypowiedzeniu zaklęcia dzieci wrzuciły grosik do zaczarowanej studni i przeniosły się do „pasiastej krainy”, gdzie czekało na nich wiele atrakcji oraz tańce-wyginańce. Tego wieczoru zabawa taneczna przeplatana była magią, czarami i wróżbami. Dzieci z wypiekami na twarzach czekały na przepowiednie dotyczące ich przyszłości. Na zakończenie każdy uczestnik zabawy otrzymał dyplom Pasiastego Przyjaciela Basi.

 

HannaBetlinska

Ewa Staszak