🍩 Słodkie promocje i prezent – tylko do 15 lutego! Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Szkoleniowa Środa
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Basiowy Bal Pasiastych w Gręzówce

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Mariuszyc ponad 15 lat temu · 3821 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora
Basiowy Bal Pasiastych w Gręzówce

Dnia 29 listopada 2010 roku dzieci z grupy „Jagódki” wzięły udział w BASIOWYM BALU PASIASTYCH. Święto to zorganizowaliśmy dzięki konkursowi, którego inicjatorem jest Wydawnictwo LektorKlett Sp. z o.o. Wydaje ono serie książeczek o Basi autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. W tym dniu 4-5-latki przyszły do przedszkola ubrane od stóp do głów w paski różnych kolorów, bo jak wiadomo Basia uwielbia pasiaste ubrania, a najbardziej biało – czerwone paseczki.

Przedszkolaki bawiły się przy wiązankach piosenek dziecięcych, następnie 4-latki kolorowały postać naszej solenizantki, a 5-latki rysowały ilustracje do książeczki, której treść ułożyły wspólnie z paniami bibliotekarkami z Biblioteki Publicznej w Gręzówce. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, które wymyśliły wspólnie z panią Elą na wzór już znanych. Jedna z zabaw brzmiała następująco: „Na podłodze siedzi Basia, co ona robi, robi też Kasia”. Ta, jak i inne zabawy sprawiły dzieciom wiele frajdy. Przedszkolaki wysłuchały przygód Basi pt.: „Basia w przedszkolu”.

Po pysznym obiadku „Jagódki” wybrały się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Gręzówce, gdzie czekało na dzieci również wiele miłych niespodzianek. Pani Ala i pani Marta wspólnie z paniami stażystkami zorganizowały dzieciom zabawy z chustą animacyjną, były tańce z balonami, „ciuciu – babka”, wróżby andrzejkowe i jeszcze dużo można byłoby wyliczać. Oczywiście jak łatwo się domyśleć w czasie relaksu pani Marta przeczytała dzieciom basiowe przygody: „Basia i mama w pracy”. Po konkursach sprawnościowych i tanecznych, jak również wspólnym śpiewaniu piosenek czekał na „Jagódki” słodki poczęstunek (zgodnie z motywem imprezy nie zabrakło „ciasta w paski”). Na koniec dnia dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w Basiowym Balu Pasiastych, a to wszystko uwieczniliśmy na pamiątkowych zdjęciach.

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Elżbieta Mariuszyc

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera