Świat dziecięcej literatury

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Pyryt

Już maluch w Przedszkolu nr 9 im. „Bursztynek” wie, jak fajnie książki czyta się !

Cykliczne spotkania w bibliotece dzieci, a także rodziców to już norma. Dzieci chętnie odwiedzają to magiczne miejsce. Świat dziecięcej literatury jest im bliski.

Tym razem jednak w listopadowy deszczowy poranek to pani bibliotekarka odwiedziła nas w przedszkolu. Wcieliła się w bajkową postać czarownicy, „przyleciała” oczywiście na miotle z księgą czarów.

Dzieci wspólnie z czarownicą czarowały: „czary mary na Sabacie, tylko gapa siedzi w chacie my pije soki zdrowe, bo do tańca jesteśmy gotowe”.

Dzieci prosiły jeszcze o czary, więc czarownica powiedziała: „czary mary małe wróbelki, niechaj z nieba polecą słodkie cukierki”. Na zakończenie zabawy w czarowanie dzieci wysłuchały pięknej baśni pt. „Malutka Czarownica”, której autorem jest Otfried Preussler.

od Agnieszka Pyryt

do Agnieszka Pyryt