Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Poznajemy ciekawe zawody
Wpis został sprawdzony przez moderatora
W listopadzie dzieci z grupy „Puchatki” poznawały ludzi wykonujących ciekawe zawody, którzy mieszkają w naszym miasteczku. W trakcie spotkania ze strażakami dowiedziały się jak trudna i odpowiedzialna jest to praca. Podczas wizyty w szkolnej bibliotece przedszkolaki poznały specyfikę zawodu bibliotekarki, ponadto zapoznały się z księgozbiorem i wysłuchały bajki o Calineczce.
„Puchatki” odwiedziły też Urząd Pocztowy i pracujące tam panie urzędniczki. Kierownik poczty pokazał dzieciom poszczególne pomieszczenia, między innymi sortownię listów oraz pokój listonoszy. Przedszkolaki miały zresztą okazję rozmawiać z jednym z doręczycieli. Wizyta ta była dla dzieci ciekawym doświadczeniem. Bardzo interesująca była też wyprawa do zakładu kowalstwa artystycznego pana Andrzeja Schmidta.
Przedszkolaki mogły zobaczyć w jaki sposób tworzy się metalowe „cudeńka” – małe podkówki, różyczki i listki. Zwiedziły również wystawę wyrobów artystycznych, które produkowane są zakładzie. Najbardziej spodobały im się metalowe krzesła i dzwonki do drzwi. Stwierdziły zgodnie, że praca kowala jest bardzo ciężka. Urząd Pocztowy odwiedziły też „Muchomorki” i „Krasnoludki”, a warsztat kowalski – „Skrzaty”.
Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna Dziubich
Wyślij wiadomość
do Katarzyna Dziubich
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.