Start TRZECH przedsprzedaży! Kalendarz 3w1 na dobry rok 2026/2027 | Ruch + muzyka = matematyka, część 3 | Czuciaki idą do szkoły! Zobacz

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Pluszowy Miś świętuje w przedszkolu nr 6 w Mielcu

Wydarzenie dodał(a) Renata Stachowicz ponad 15 lat temu · 1877 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

W listopadzie wszystkie pluszowe misie niezależnie od rozmiarów i kolorów mają swoje uroczyste święto. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6 postanowiły im zorganizować niezwykłą uroczystość.

26 listopada dzieci uczęszczające do przedszkola zachęcone przez swoje panie przyniosły do placówki pluszowe misie. Zgodnie z zapowiedziami zabawę dla dzieci i ich przytulanek zorganizowała nauczycielka – Renata Stachowicz. Patronat nad przebiegiem całej uroczystości sprawowała Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 4 z panią bibliotekarką Joanną Prokop.

W trakcie organizowanych zabaw, konkursów, quizów dzieci miały możliwość zapoznania się z historią powstania Dnia Pluszowego Misia oraz dowiedziały się o życiu niedźwiadków w ich naturalnym środowisku. Poznały wygląd i tryb życia niedźwiedzi brunatnych i polarnych oraz kilka ciekawostek dotyczących sposobu odżywiania i zapadnia w sen zimowy.

- Święto Pluszowego Misia jest dla małych dzieci niezwykłym przeżyciem. Przez organizowane tańce, konkursy, zagadki zwraca się uwagę dzieci na ochronę przyrody, zwierząt a przez to wzbogaca się ich wiedzę. Połączenie tego święta z akcją "Cała Polska Czyta Dzieciom", którą miałam zaszczyt przeprowadzić dla wszystkich dzieci czytając im bajkę o "Misiu Łakomczuszku" sprawiła, że nie mogę się doczekać kolejnych tak ciekawie i z pomysłem zorganizowanych uroczystości w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu – mówi Joanna Prokop – bibliotekarka.

Na zakończenie Dnia Pluszowego Misia dzieci wzięły udział w kilku konkursach sprawnościowych takich jak: lizanie miodu z talerzyka, dmuchanie balonów, misiowy wyścig oraz wspólnie ze swoimi misiami odtańczyły piosenkę "Stary niedźwiedź". Po zakończonej zabawie przedszkolaki otrzymały do wykolorowania rysunki misiów i ich przysmaków oraz naklejki i zakładki do książek od pani bibliotekarki.

Strona www dla przedszkola – przykładowy szablon

Strona www dla przedszkola Tylko 259 zł/rok

Gotowa strona, domena i serwer – bez pomocy informatyka. Otrzymujesz wszystko w jednym miejscu:

  • gotową stronę www z profesjonalnym szablonem,
  • prosty panel, który obsłuży każdy nauczyciel,
  • pełne wsparcie techniczne w cenie.

Wyślij wiadomość do Renata Stachowicz

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera