Przedszkolaki w instytucie żywenia Politechniki Koszalińskiej

Wydarzenie dodał(a) Justyna Kaźmierczak

Przedszkolaki odwiedziły koszalińska uczelnie wyższą, gdzie odwiedziły instytut żywienia, zwiedziły laboratorium w którym „czarowały wodę” zmieniając jej kolor po przez dodanie środków chemicznych. W sali obok z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa i higieny dzieci wypiekały przepyszne bułeczki, które zabrały ze sobą. Jednak wypiekanie bułeczek zajmuje troszkę czasu i aby dzieciom się nie nudziło Panie z instytutu przygotowały dla dzieci mały quiz zapachowy.

Przedszkolaki musiały rozpoznać zapachy zamknięte w słoiczkach, a znalazły się tam m.in. zapach gumy do żucia, waty cukrowej, pieczonego mięsa czy octu. Nos małych odkrywców nie zawiódł dzieci odgadły wszystkie zapach. Po tak ciężkiej pracy Panie poczęstowały dzieci świeżo wypieczonym chlebem i kubkiem zdrowego pysznego mleka. W końcu nadeszła oczekiwania chwila i Panie wniosły do salki blaszki z naszymi bułeczkami, jakże one pięknie pachniały. Każde dziecko zapakowało swoją bułeczkę (przed wypiekiem oznaczyliśmy każdą karteczką). Pięknie podziękowaliśmy  za gościnę, ukłoniliśmy się w pół, pomachaliśmy na dowidzenia i wróciliśmy do naszego Przedszkola pełni wrażeń i z pachnącymi bułeczkami.

od Justyna Kaźmierczak

do Justyna Kaźmierczak