Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Wycieczka grupy "Jeżyków" i "Motylków" do Palmiarni w Gliwicach


Wydarzenie dodał(a) Aneta Lenard
ponad 13 lat temu, wyświetleń 4242


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

W środę 17 listopada 2010 r. grupy trzylatków „Jeżyków” i „Motylków” w ramach rocznego planu pracy naszego przedszkola „Z przyrodą na Ty” udały się na swoją pierwszą wycieczkę autokarem do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Palmiarnia Miejska znajduje się w centrum parku Chopina w Gliwicach i jest ośrodkiem popularyzacji wiedzy o florze i faunie z innych stref klimatycznych. Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej dzieci poprzez bezpośrednią obserwację oraz rozbudzanie zainteresowań związanych z przyrodą.
 
 
Palmiarnia podzielona jest na cztery pawilony tematyczne – dzieci miały możliwość zobaczyć w nich oprócz egzotycznych, rzadkich roślin także papugi i kanarki, terraria z gadami i akwaria z pięknymi okazami żółwi. Takie połączenie spowodowało, że Palmiarnia która stanowi „zielone płuca” Gliwic wywołała na dzieciach olbrzymie wrażenie. A dzieci jak to dzieci zmęczone wrażeniami ale zadowolone wróciły do przedszkola. Dominika Sosnowska, Aneta Lenard

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Aneta Lenard

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się