Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mali patrioci


Wydarzenie dodał(a) Aneta Lenard
ponad 13 lat temu, wyświetleń 3276


Wpis został sprawdzony przez moderatora

  

Już od rana w grupach maluszków odbyły się zajęcie dotyczące Dnia Niepodległości.


W pozycji zasadniczej dzieci wysłuchały hymnu Polski, następnie nauczycielki grup zaprezentowały jeden z wierszy patriotycznych „Kto ty jesteś?” nazywany również „Katechizmem polskiego dziecka” - napisany przez polskiego poetę neoromantycznego- Władysława Bełzę. Dzieci mogły się dowiedzieć z tego jakże prostego, ale mającego wielką moc wiersza – kim są. Wiersz ten znają całe pokolenia – rodzice, dziadkowie, pradziadkowie. Można powiedzieć, że łączy pokolenia. To pierwsze tak poważne spotkanie maluchów z patriotyzmem. Nauczycielki zaprezentowały także dzieciom jak wygląda flaga Polski oraz przypięły im do piersi kotyliony wykonane w kolorach państwowych.

 

I chociaż nasze maluchy nie potrafią jeszcze na dłużej skupić uwagi to warto zaszczepiać już od najmłodszych lat tę tradycję. Jesteśmy  dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Czujemy się odpowiedzialni za szerzenie ducha patriotyzmu, którego trzeba pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich – rodziców i nauczycieli.

 

 Sosnowska Dominika, Aneta Lenard -  Nauczyciele wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 93 w Katowicach

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Aneta Lenard

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się