Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mali patrioci


Wydarzenie dodał(a) Aneta Lenard
ponad 12 lat temu, wyświetleń 2984


Wpis został sprawdzony przez moderatora

  

Już od rana w grupach maluszków odbyły się zajęcie dotyczące Dnia Niepodległości.


W pozycji zasadniczej dzieci wysłuchały hymnu Polski, następnie nauczycielki grup zaprezentowały jeden z wierszy patriotycznych „Kto ty jesteś?” nazywany również „Katechizmem polskiego dziecka” - napisany przez polskiego poetę neoromantycznego- Władysława Bełzę. Dzieci mogły się dowiedzieć z tego jakże prostego, ale mającego wielką moc wiersza – kim są. Wiersz ten znają całe pokolenia – rodzice, dziadkowie, pradziadkowie. Można powiedzieć, że łączy pokolenia. To pierwsze tak poważne spotkanie maluchów z patriotyzmem. Nauczycielki zaprezentowały także dzieciom jak wygląda flaga Polski oraz przypięły im do piersi kotyliony wykonane w kolorach państwowych.

 

I chociaż nasze maluchy nie potrafią jeszcze na dłużej skupić uwagi to warto zaszczepiać już od najmłodszych lat tę tradycję. Jesteśmy  dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Czujemy się odpowiedzialni za szerzenie ducha patriotyzmu, którego trzeba pielęgnować i to jest zadanie dla nas wszystkich – rodziców i nauczycieli.

 

 Sosnowska Dominika, Aneta Lenard -  Nauczyciele wychowania przedszkolnego w Miejskim Przedszkolu nr 93 w Katowicach

Komentarze

Wyślij wiadomość do Aneta Lenard

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!