Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień kartofla


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 7252


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej z zakresy edukacji regionalnej grupa Pszczółki zorganizowała Dzień Kartofla. Podczas tego dnia dzieci mogły zobaczyć na podstawie ilustracji skąd właściwie biorą się ziemniaczki na naszych stołach, poznać sposoby wykorzystania ziemniaków oraz osobiście sprawdzić jak smakują różne potrawy przygotowane z ziemniaków. Dzięki zaangażowaniu rodziców na naszym stole zagościły ziemniaki pieczone, gotowane, placki, kluski, pierogi, kopytka, frytki, sałatki  i pizza ziemniaczana.

 

Ilość przysmaków przyprawiała o zawrót głowy, jednakże dzieci  szybko uporały się z pysznościami. Ubrane w kucharskie czapy określały smak, zapach, wygląd. Samodzielnie tarły ziemniaki, żeby następnie przekonać się co w takim kartofelku właściwie siedzi. Mogły również zapoznać się z nazewnictwem gwarowym związanym z ziemniakami i potrawami z nich przygotowanymi.  Podsumowaniem przygody z kartoflami było stworzenie z ziemniaka i plasteliny kukiełki. Napełnione brzuszki nie przeszkadzały w kreatywności, tak więc szybko i sprawnie powstały ciekawe ludki. Dzieci odgrywały między sobą scenki (ja jestem mama, a ty dziecko…), tak więc zabawa była przednia. W ramach prowadzenia upraw eksperymentalnych w sali  posadzone zostały ziemniaczki w doniczkach.

 

Celem tego eksperymentu jest sprawdzenia czy w warunkach "domowych" można wyhodować ziemniaki i jak właściwie wygląda taki proces. Z niecierpliwością czekamy na zbliżający się Dzień Kapusty…

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!