Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dzień kartofla


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 12 lat temu, wyświetleń 6530


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej z zakresy edukacji regionalnej grupa Pszczółki zorganizowała Dzień Kartofla. Podczas tego dnia dzieci mogły zobaczyć na podstawie ilustracji skąd właściwie biorą się ziemniaczki na naszych stołach, poznać sposoby wykorzystania ziemniaków oraz osobiście sprawdzić jak smakują różne potrawy przygotowane z ziemniaków. Dzięki zaangażowaniu rodziców na naszym stole zagościły ziemniaki pieczone, gotowane, placki, kluski, pierogi, kopytka, frytki, sałatki  i pizza ziemniaczana.

 

Ilość przysmaków przyprawiała o zawrót głowy, jednakże dzieci  szybko uporały się z pysznościami. Ubrane w kucharskie czapy określały smak, zapach, wygląd. Samodzielnie tarły ziemniaki, żeby następnie przekonać się co w takim kartofelku właściwie siedzi. Mogły również zapoznać się z nazewnictwem gwarowym związanym z ziemniakami i potrawami z nich przygotowanymi.  Podsumowaniem przygody z kartoflami było stworzenie z ziemniaka i plasteliny kukiełki. Napełnione brzuszki nie przeszkadzały w kreatywności, tak więc szybko i sprawnie powstały ciekawe ludki. Dzieci odgrywały między sobą scenki (ja jestem mama, a ty dziecko…), tak więc zabawa była przednia. W ramach prowadzenia upraw eksperymentalnych w sali  posadzone zostały ziemniaczki w doniczkach.

 

Celem tego eksperymentu jest sprawdzenia czy w warunkach "domowych" można wyhodować ziemniaki i jak właściwie wygląda taki proces. Z niecierpliwością czekamy na zbliżający się Dzień Kapusty…

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!