Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Pasowanie na przedszkolaka


Wydarzenie dodał(a) Maria Struzik
ponad 12 lat temu, wyświetleń 3815


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Odbywa się zazwyczaj dopiero w miesiącu październiku. To pozwala dzieciom zaaklimatyzować się do warunków przedszkolnych, zmiany otoczenia i zaakceptowania wychowawczyń jako „swoich pań” Dopiero wtedy gdy otarte będą „ostatnie łzy”, dzieci mogą deklarować swą przynależność do przedszkolnej rodziny. Pasowanie na przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyło się 27 października 2010 r. Ślubowanie było pierwszą otwartą imprezą, w której mogli uczestniczyć rodzice. Dzieci do tego dnia przygotowywały się od początku pobytu w przedszkolu, gdyż wymaga się od nowoprzyjętych przedszkolaków zaprezentowania krótkiego programu artystycznego.
 
 
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez panią dyrektor. Następnie z wielkim zaangażowaniem maluszki z grupy „Jeżyki” i „Motylki” przedstawiły program artystyczny. Pięknie zaprezentowały się poprzez recytację, śpiew i taniec. Następnie po przyjęciu ślubowania, pani dyrektor oraz pani wicedyrektor, zaczarowanym ołówkiem po przejściu przez zaczarowane kołodokonały pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycielkami grup udały się do swoich sal na słodki poczęstunek po którym dzieci na pamiątkę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.   Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci. Natomiast przedszkolakom z grupy „Jeżyki” i „Motylki” życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

 

Sosnowska Dominika, Aneta Lenard

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Maria Struzik

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!