Wydarzenie dodał(a) Maria Struzik

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez przedszkolnych. Jest szczególnie ważna dla nowoprzyjętych dzieci. Odbywa się zazwyczaj dopiero w miesiącu październiku. To pozwala dzieciom zaaklimatyzować się do warunków przedszkolnych, zmiany otoczenia i zaakceptowania wychowawczyń jako „swoich pań” Dopiero wtedy gdy otarte będą „ostatnie łzy”, dzieci mogą deklarować swą przynależność do przedszkolnej rodziny. Pasowanie na przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyło się 27 października 2010 r. Ślubowanie było pierwszą otwartą imprezą, w której mogli uczestniczyć rodzice. Dzieci do tego dnia przygotowywały się od początku pobytu w przedszkolu, gdyż wymaga się od nowoprzyjętych przedszkolaków zaprezentowania krótkiego programu artystycznego.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych gości przez panią dyrektor. Następnie z wielkim zaangażowaniem maluszki z grupy „Jeżyki” i „Motylki” przedstawiły program artystyczny. Pięknie zaprezentowały się poprzez recytację, śpiew i taniec. Następnie po przyjęciu ślubowania, pani dyrektor oraz pani wicedyrektor, zaczarowanym ołówkiem po przejściu przez zaczarowane kołodokonały pasowania każdego przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci wraz z rodzicami oraz nauczycielkami grup udały się do swoich sal na słodki poczęstunek po którym dzieci na pamiątkę otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz prezenty.   Miejmy nadzieję, że dzieciom a przede wszystkim rodzicom, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w tego typu uroczystości na długo utkwi ten dzień w pamięci. Natomiast przedszkolakom z grupy „Jeżyki” i „Motylki” życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im wiele radości w gronie kolegów oraz ciekawych doświadczeń.

Sosnowska Dominika, Aneta Lenard

od Maria Struzik