Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Kolorowa scena

Wydarzenie dodał(a) ~ Gość ( komentarzy)
Dodane ponad 10 lat temu, wyświetleń 2021

Wpis został sprawdzony przez moderatora

W poniedziałek 31 marca, osiem grup przedszkolnych z terenu powiatu poddębickiego wzięło udział w Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych pod nazwą "Kolorowa scena”, zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole w Poddebicach. Swoje umiejętności artystyczne prezentowały sześciolatki.            
Konkurs pod honorowym patronatem starosty poddębickiego odbył się po raz drugi, a jego celem było m. in. rozwijanie zainteresowań dzieci kulturą teatralną.

Artystyczne zmagania małych artystów oceniało jury pod przewodnictwem Magdaleny Binder - dyrektor PDKiS w składzie: Janina Pucek – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Agnieszka Łuczak – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Poddębicach, Bożena Karasińska – dyrektor Przedszkola.

I miejsce za bajkę "Czerwone Kapturki” wg Z. Wójcik przypadło sześciolatkom "A” z Publicznego Przedszkola w Poddębicach, ulica Przejazd pod kierunkiem p. Anny Piotrowskiej – Dudczak. Dwa równorzędne II miejsca przyznano przedszkolakom z Uniejowa za interpretację bajki "Porady wróżki Dobrej Rady” T. Fiutowskiej i przedszkolakom z Zadzimia za "Jarzębinkę” J. Tajcy. Trzecim miejscem podzieliły się Starszaki z Pęczniewa – "Kwietniowa pogoda” B. Formy i grupy sześcioletniej "A” z poddębickiego przedszkola przy ulicy Miłej – "Szewczyk Dratewka” J. U. Ciarkowskiej. IV miejsce przypadło dwóm grupom sześciolatków "B” z przedszkola w Poddębicach za bajkę "Kot w Butach” – ulica Przejazd i bajkę "Brzydkie Kaczątko” – ulica Miła.