Dzień Głośnego Czytania

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Mariuszyc

Dnia 01 października przedszkolaki z grupy 4-5-latków wspólnie z panią Elą  i panią Moniką  odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Gręzówce, a to w związku z Dniem Głośnego Czytania. Dziewczynki i chłopcy - tylko co zdążyły wejść - wręczyły paniom bibliotekarkom własnoręcznie zrobione laurki.

Pani Marta Konieczna  pokazała „Jagódkom” jak wiele książek o różnej tematyce jest w bibliotece. Podzielone są one na różne działy, aby móc łatwiej odnaleźć poszukiwaną książkę przez czytelnika. „Jagódki” wypożyczyły po raz pierwszy w tym roku szkolnym dwie książki. Przeczytamy je w czasie relaksacji po obiedzie. Pani Alicja Śledź zachęcała dzieci do wypożyczania książeczek wspólnie z rodzicami.

Przedszkolaki rozmawiały z panią Martą o pięknej i kolorowej porze roku jaką jest jesień. Opowiadały paniom bibliotekarkom jakie skarby jesieni można obejrzeć w naszym kąciku przyrodniczym. Następnie chętnie wysłuchały bajki „ Jeżyk Cyprian i pierwszy dzień jesieni”, której autorem jest Paweł Księżyk. Z chęcią zgłaszały się i odpowiadały na pytania dotyczące treści opowiadania. W nagrodę dzieci  otrzymały  kolorowanki z głównym bohaterem bajki, które następnie pokolorowały. Pani Marta wręczyła również na ręce pani Eli upominek dla całej grupy – pięknego jeżyka. Zajął on zaszczytne miejsce w naszej sali na gazetce ściennej.

Serdecznie dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe i sympatyczne spotkanie, a także za książki głośne czytanie.

od Elżbieta Mariuszyc

do Elżbieta Mariuszyc