Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

W poszukiwaniu przyr(g)ody


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 2085


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jak nauczyć małe dziecko szacunku i miłości do świata przyrody? Najprostsza recepta - aktywnie wprowadzać malucha w tajemniczą i barwną krainę zwierząt i roślin. Codziennie pokazywać cuda najbliższego dziecku świata - okolicznych lasów, łąk, zwracać uwagę na śpiew ptaków, żuczka pod nogami, czy skaczącego konika polnego.  

 

Pszczółki i Żabki , będąc na wycieczce w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu miały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą. W Parku nie trzeba tylko patrzeć na zwierzęta, możne je również dotknąć, nakarmić lub pogłaskać. Smukłe sarny, daniele, muflony  przechadzały się po terenie swobodnie, nieograniczone płotkami lub rowami. Olbrzymi jeleń witał dzieci donośnym rykiem, gdyż rozpoczął się dla tych zwierząt okres godowy. Mieliśmy więc możliwość usłyszeć jak brzmi prawdziwe rykowisko.

 

Dzikie ptaki takie jak bielik amerykański, pustułka czy aguja sprawiały wrażenie jakby królowały ponad wszystkim, wysoko unosząc dumne głowy. Wszystkie oglądane zwierzęta bardzo się dzieciom podobały, jednak największe wrażenie sprawił na nich stojący w Parku dinozaur. Zdziwione pytały czy prawdziwy. Maluchy  miały więc możliwość przeżycia wspaniałej przygody w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Dodatkowym atutem była otaczająca nas przyroda beskidzkich lasów, powoli wchodząca w kolorowy czas jesieni. 


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się