Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Czytam, wiem, tworzę...


Wydarzenie dodał(a) Irena Michalik ponad 9 lat temu, wyświetleń 2365


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

„Czytam, wiem, tworzę”

 

Pod takim hasłem w dniach od 31.05.2010 do 8.06.2010r. w Miejskim Przedszkolu Nr  20 w Nowym Sączu odbył się IX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to jedna z imprez organizowanych w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wszyscy zaproszeni goście czytali przedszkolakom utwory literatury dziecięcej.

 

I tak dnia 31.05.2010r. w przedszkolu gościła pani Małgorzata Tyka z radia ESKA - oddział  w Nowym Sączu.

 

W dniu 01.06.2010r. w Międzynarodowy Dzień Dziecka odbył się „Kinder–bal” na który zaproszenie przyjęła pani  Małgorzata Grybel – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Nowego Sącza.

 

Środa 02.06.2010 r. była dniem sportu. W przedszkolu odbyły się zawody sportowe, które uatrakcyjnili swoją obecnością i pokazem umiejętności piłkarskich zawodnicy Klubu Sportowego „Sandecja”  Arkadiusz Aleksander i Jano Fröhlich.

 

Kolejnymi gośćmi, którzy czytali przedszkolakom podczas IX  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom byli:  pan Janusz Komurkiewicz  - dyrektor  marketingu firmy „ FAKRO” i pani Barbara Jurowicz – Radna  Miasta Nowego Sącza.

 

Na zakończenie imprezy IX OTCD  odbył się festiwal talentów “Przedszkolna Wiosna artystyczna” , a czytającym gościem w tym dniu był radny  miasta Nowego Sącza oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Kazimierz Sas. Zaproszenie przyjęli również dyrektor TPD Ewa Korzym, Społeczny Rzecznik Praw Dziecka Barbara Kalisz, wicedyrektor przedszkola Julia Hojdys oraz rodzice. Dzieci prezentowały swoje zdolności i zainteresowania (plastyczne, taneczne, recytatorskie, czytelnicze) rozbudzone i rozwinięte m.in. poprzez całoroczne spotkania czytelnicze z różnymi artystami i ludźmi wykonujacymi rózne zawody, którzy oprócz głośnego czytania prezentowali swoje umiejętności.

  

mgr Marta Rożkowicz

Komentarze
Wyślij wiadomość do Irena Michalik