Festyn Rodzinny

Wydarzenie dodał(a) Urszula Wojtecka
ponad 14 lat temu, wyświetleń 2044

W dniu 1 czerwca w Przedszkolu Samorządowym w Błędowie odbył się Festyn Rodzinny. Uczciliśmy w ten niecodzienny sposób aż trzy święta: obchodzony 26 maja Dzień Matki, Międzynarodowy Dzień Dziecka i zbliżający się Dzień Ojca (23 czerwca).

Do tej uroczystości społeczność przedszkolna przygotowywała się bardzo starannie. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń długo ćwiczyły recytacje i śpiewy, przygotowywały upominki dla swoich rodziców, z zapałem malowały portrety mamusi i tatusia oraz inne piękne rysunki, aby udekorować nimi przedszkolne sale. Panie przygotowywały stosowne dekoracje, kucharki piekły pyszne ciasta, a mamy z Komitetu Rodzicielskiego wraz z panią dyrektor  krzątały się przy organizacji grilla i loterii fantowej. Wreszcie wszystko zostało dopięte na przysłowiowy ostatni guzik i tylko pozostawało czekać, czy kapryśna w ostatnim czasie aura nie pokrzyżuje nan planów.

W dniu festynu było pochmurno ale ciepło. Na szczęście deszcz nie padał. Zaraz po śniadaniu zgromadzone w sali grupy III odświętnie wystrojone przedszkolaki i przybywających gości bawili chłopcy z zespołu "The Gam Stones". To już drugi występ młodych muzyków
z miejscowego gimnazjum w naszym przedszkolu. Pierwszy raz zaprezentowali się przedszkolakom podczas dni muzycznych w czasie ferii zimowych.

Następnie rodzice i goście specjalni zostali zaproszeni na występy artystyczne przeszkolaków. W tym roku nasze zaproszenia przyjęli: sekretarz gminy pan Jacek Adamski, proboszcz Andrzej Krynicki i ks. prefekt Bogusław Pomarański, dyrektor Zespołu Szkół pan Krzysztof Kaźmierczak oraz kierownik posterunku policji w Błędowie.

Najpierw sześciolatki zaprezentowały przedstawienie o treściach ekologicznych. Dzieci do występu przygotowały wychowawczynie Joanna Socha i Zuzanna Pawlak. Potem swe umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne pokazały maluszki z grupy I pod opieką wych. Elżbiety Leguckiej i Eweliny Malczewskiej oraz czterolatki z grupy II pod kierunkiem wychowawczyni Marii Bonieckiej. Występy przedszkolaków zakończył program o treściach patriotycznych przygotowany przez  pięciolatki z grupy III  po kierunkiem wych. Urszuli Wojteckiej. Na wstępie dzieci odśpiewały w języku polskim i hiszpańskim piosenkę "Te quiero".  Towarzyszył jej brawurowy taniec dziewczynek i akompaniament na  instrumentach perkusyjnych w wykonaniu chłopców. Potem były wiersze o rodzinie, małej i dużej Ojczyźnie, a zakończyły swój występ piękną piosenką "Polskie kwiaty" i wręczyły swym rodzicom bukieciki kwiatów. To była bardzo wzruszająca chwila.

Po występach nastąpiło wręczenie rodzicom upominków i wszyscy przenieśli się do ogródka przedszkolnego. Dorośli mogli spokojnie porozmawiać, skosztować kiełbaskę z grilla i ciasta. Dzieci swobodnie bawiły się na placu zabaw. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz wozu straży pożarnej i policji. Strażacy z OSP w Błędowie i pan policjant z wielką cierpliwością pozwalali dzieciom wszystko zobaczyć, dotknąć, przymierzać wielki strażacki kask, kręcić korbą syreny. Może w przyszłości wyrosną z nich dzielni strażacy lub policjanci. To była bardzo udana impreza.

od Urszula Wojtecka

do Urszula Wojtecka