Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Co słychać na wsi!

Wydarzenie dodał(a) Beata Betka ( komentarzy)
Dodane ponad 7 lat temu, wyświetleń 2661

Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

Wanda Chotomska   Co słychać? Zależy - gdzie. Na łące słychać: Kle, kle! Na stawie: Kum, kum! Na polu: Ku - ku, ku - ku! Przed kurnikiem: Kukuryku! Ko - ko - ko - ko - ko! - w kurniku. Koło budy słychać: Hau, hau! A na progu: Miau... A co słychać w domu, Nie powiem nikomu!  

 

Dzieci uwielbiaja kontakty ze zwierzetami. Na codzień znają tylko te domowe: kotki, pieski, chomiki, ale prawdziwą frajdą jest kontakt z tymi, ktore mieszkają w zagrodzie. Pod wpływem zwierząt dzieci staja się bardziej radosne, otwarte, usmiechnięte.

 

Zwierzęce gadanie  J. Beszczyński  

 

Co mówi bocian, gdy żabkę zjeść chce? Kle, kle, kle. Co mówi żaba, gdy bocianów tłum? Kum, kum, kum. Co mówi kotek, gdy mleczka by chciał? Miau, miau, miau Co mówi kura, gdy znosi jajko? Ko, ko, ko. Co mówi kogut, gdy budzi się w kurniku? Ku-ku-ryku. Co mówi koza, gdy jeść jej się chce? Me, me, me. Co mówi krowa, gdy brak jej tchu? Mu, mu, mu. Co mówi piesek, gdy kość zjeść by chciał? Hau, hau, hau. Co mówi baran, gdy spać mu się chce? Be, be, be. Co mówi ryba, gdy powiedzieć chce? Nic! Przecież ryby nie mają głosu!  

 

BM - Rydzyna