Imieniny Książki z Akademią Pana Kleksa 2010

Wydarzenie dodał(a) Katarzyna Dziubich

Książka towarzyszy nam przez całe życie- najpierw ktoś Wam czyta wiersze, potem w szkole poznajecie literki i sami czytacie wiersze młodszej siostrzyczce czy braciszkowi.

Dzięki książce możecie urządzić wspaniałe inscenizacje, naśladować głosy ptaków, wcielać się w Stefka Burczymuchę, Stasia Pytalskiego czy Kaczkę Dziwaczkę. Wtedy nawet w deszczowy dzień zaświeci słońce, a latem można jeździć na łyżwach. A jak będziecie zmęczeni, do snu utulą Was kołysankowe wierszyki.

Majowy dzień zaskoczył nas deszczową pogodą, mimo to przyniósł naszym małym czytelnikom wiele radości i zabawy, po raz szósty obchodziliśmy IMIENINY KSIĄŻKI. Mocą czarodziejskich piegów przenieśliśmy się do świata bajek i baśni.Tegoroczne Imieniny Książki były okazją do spotkania z DOBRYM TEATREM i obejrzenia przedstawienia pt. „Kolorowy obiad z Bajdusiami”.

Imieniny książki  to również rozwiązanie naszych całorocznych przedszkolnych konkursów:  MOL KSIĄŻKOWY, PRZYJACIEL KSIĄŻKI, ZNAWCY BAJEK.

Okazało się, że w tym roku przedszkolnym lista naszych najwytrwalszych czytelników wzrosła do 12 osób. Dzieci, które przeczytały największą liczbę książek zostały nagrodzone piernikami - MOL KSIĄŻKOWY

Konkurs na odnawianie zniszczonych książek i miano  - PRZYJACIELA KSIĄŻKI- zdobyło szesnaścioro dzieci. Te dzieci wspólnie z rodzicami i rodzeństwem zadbały, aby książki wyglądały jak nowe. Otrzymały piernik książkę, zakładki.

W konkursie ZNAWCY BAJEK wszystkie grupy przedszkolne okazały się nie do pokonania i równolegle zajęły pierwsze miejsca. Wszystkie dzieci otrzymały piernikowe serca, chatki, książki z bajkami oraz zakładki do książek. Nie zabrakło również naszych wspaniałych gości, a zarazem i sponsorów naszej uroczystości. Razem z nami świętowali: panie pisarki, pani prezes Stowarzyszenia Miłośników Piotrkowa Kujawskiego, pani kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, przedstawiciel organu prowadzącego, pan dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury oraz nasze panie z Miejsko- Gminnej Biblioteki. Pani kierownik biblioteki z całego serca dziękujemy za wsparcie i pomoc oraz zorganizowanie tak wspaniałego zabawy z Dobrym Teatrem. Wszyscy wspaniale się bawili, a rodzice spisali się na medal przygotowując niezwykłe, bajkowe stroje dla dzieci.

Koordynator do spraw kampanii CPCD Katarzyna Ulewicz

od Katarzyna Dziubich