Przedszkolaki i na księżycu

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Werecka

W piątek, 21 maja 2010 r. nasze przedszkolaki wybrały się do gorzowskiej galerii „Askana” na wystawę pt. „Dzieciaki na księżycu”, dzięki której poszerzyły swoją wiedzę na temat kosmosu.

Młodzi odkrywcy mieli okazję poznać tajemnice wszechświata podczas atrakcyjnej zabawy. Najpierw wszystkie dzieci ubrane zostały w skafandry kosmiczne przypominające ubrania prawdziwych astronautów oraz założyły specjalne hełmy. Gdy wszyscy byli gotowi, rozpoczęła się kosmiczna wyprawa.

Dzieci odwiedziły  dwa moduły, które wzorowane są na modułach Międzynarodowej Stacji Kosmicznej - w środku najmłodsi dowiedzieli się jak przebiegały załogowe programy badawcze i jak wyglądają one dzisiaj. Każde dziecko poznało budowę lądowników księżycowych i promów kosmicznych. Przedszkolaki podziwiały modele pojazdów i urządzeń kosmicznych, kombinezon astronauty, oglądały fotografie Ziemi, Słońca, Księżyca, Marsa. Jednak największy entuzjazm wywołał udział w symulowanym locie w Kosmos. Kosmiczna przygoda zakończyła się wręczeniem dyplomów „Młodego Astronauty”.

od Agnieszka Werecka

do Agnieszka Werecka