Graj nam, graj, pieśni skrzydlata...

Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska

17 maja nasze przedszkole miało zaszczyt gościć uczestników I Konkursu Piosenki Turystycznej, którego było organizatorem. Odwiedziły nas przedszkolaki z placówek Piotrowic, Ligoty, Podlesia, Ochojca. Pomimo niesprzyjającej pogody dzieci i opiekunowie stawili się w wyśmienitych humorach, pełni chęci do zabawy. Celem konkursu było propagowanie piosenki turystycznej wśród najmłodszych, rozbudzanie zainteresowań  muzycznych oraz zainteresowań krajem ojczystym.

Dzieci przebrane były w ciekawe stroje, m.in harcerzy, Romów, turystyczne. Wysoki poziom przygotowania dzieci świadczył o profesjonalnym podejściu nauczycieli do tematu. Jury w osobach :p. Maria Struzik - dyrektor naszego przedszkola, p. Iwona Kępińska - wicedyrektor oraz p. Gabriela Suchanek - rytmiczka, miały nie lada problem z przydzieleniem poszczególnych miejsc. Pod uwagę brane były następujące kryteria: wokal (barwa, siła, czystość), podkład, dobór piosenki do tematu, rekwizyty, ogólne wrażenie artystyczne.

Po obradach przydzielono następujące miejsca:

I miejsce - zespół Nutki z mp 15, pod opieką p. E. Paszkowskiej;
II Miejsce - zespół "Smerfy" z MP 5, pod opieką P. I. Mazgaj, T. Adamus;
II miejsce - zespół "La-ba-da" z MP 99, pod opieka A. Ławrywianiec.
Wyróżnienie za kreatywność przyznane zostało : zespół "Dinusie" z MP 84 pod opieką B. Saternus; zespół "Skrzaty" z MP 71 pod opieką  E. Jabłonki.

Konkurs urozmaicił zespół taneczny naszego przedszkola "Kolorowe nutki" do utwory "Happy people" pod opieką p. Moniki Zgoły.  Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Miejskim Przedszkolu nr 93. Każde z dzieci otrzymało również drobną pamiątkę i słodycze. Zabawa i atmosfera były naprawdę na wspaniałym poziomie, wierzymy iż w przyszłym roku konkurs równiez zgromadzi tak utalentowane dzieci i chętnych do współpracy nauczycieli.  Organizatorzy Monika Zgoła, Dorota Kozioł- Żurawska

od Dorota Kozioł- Żurawska

do Dorota Kozioł- Żurawska