Przedszkole nr 2 w Łapach z wizytą u Burmistrza

Wydarzenie dodał(a) ANETA PERKOWSKA

Omawiając tematykę tygodniową dotyczącą miejsca naszego zamieszkania, w najstarszej grupie przedszkolaków, zaplanowana była także wizyta u Burmistrza naszego miasta. Odbyła się ona w czwartek 13.05.2010r. i była jedną z ciekawszych wycieczek, jakie dzieci przeżyły w ostatnim czasie. Przede wszystkim spotkanie z dziećmi było wspaniale zorganizowane, a Pan Burmistrz i jego pracownicy byli doskonale do niego przygotowani. Każda z nas otrzymała wcześniej scenariusz spotkania, aby zapoznać się z jego planem.

Wizyta rozpoczęła się od powitania wszystkich starszaków w sali konferencyjnej przez Panią Sekretarz.  Dzieci miały okazję zająć miejsca przy owalnych stołach i poczuć się jak prawdziwi radni podczas sesji.   Po czym podzielono nas na trzy grupy i każda z grup wraz ze swoim przewodnikiem - opiekunem rozpoczęła dalszą, indywidualną już podróż po Urzędzie Miejskim.

Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy informatyków. Dowiedziały się od pracującego tam Pana Dariusza Gąsowskiego m.in. na czym polega sieć komputerowa , ile komputerów jest w urzędzie oraz jak prowadzi się strony internetowe m.in. naszego przedszkola.

Odwiedziły również Urząd Stanu Cywilnego, gdzie Pani Grażyna Łapińska w bardzo przystępny i obrazowy sposób opowiedziała im o swojej pracy. Niektóre dzieci miały   okazję dowiedzieć się, czy są zapisane w „tajemniczych księgach” Pani Grażynki. I jakież było ich zdziwienie, gdy okazało się, że zna ona datę ich urodzenia oraz imiona rodziców.

Jednak największą atrakcją i największym przeżyciem dla dzieci była wizyta w gabinecie Pana Burmistrza – Romana Czepego. Przedszkolaki po zajęciu miejsc na wygodnych krzesłach z wielką uwagą i zainteresowaniem rozglądały się po pięknym gabinecie. Szeptem wymieniały swoje spostrzeżenia. Nic nie umknęło ich uwadze, nawet stojąca na regale miniatura   Pomnika Niepodległości. Zainteresowane były również mapami wiszącymi na ścianach oraz leżącymi na stole. Kiedy już ochłonęły i minęło pierwsze wrażenie, Pan Burmistrz opowiedział o swojej pracy, a dzieci zasypały go swoimi pytaniami. Na zakończenie spotkania każda z grup wręczyła Panu Burmistrzowi własnoręcznie wykonany obrazek przedstawiający Łapy w oczach dziecka,   natomiast przedszkolaki otrzymały w prezencie gadżety z symbolami Łap ( pocztówkę ze stemplem Łap i odblaskowy herb naszego miasta).

W trakcie wędrówki po urzędzie wszyscy pracownicy okazywali naszym dzieciom swoje zainteresowanie, byli bardzo mili i serdeczni. Poza miłym uśmiechem w jednym z mijanych pokoi, panie poczęstowały   nawet czekoladką, a spragnione dzieci otrzymały kubek wody, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas podróży po urzędzie towarzyszył nam pan fotograf, uwieczniając te chwile na zdjęciach.  Również na zakończenie wizyty przed budynkiem urzędu, grupa Muminków, Smerfów i Jeżyków wraz  z Panem Burmistrzem i jego pracownikami zrobiła zdjęcie, by mieć pamiątkę z tego doniosłego wydarzenia w życiu najmłodszych obywateli naszego miasta. Być może jest wśród nich przyszły burmistrz?! Bowiem chętnych na tę posadę było bardzo wielu przedszkolaków.

Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi za tak gościnne i miłe przyjęcie, za poświęcony czas i uwagę.

Dziękujemy również Pani Annie Rutkowskiej, Pani Urszuli Partyniewicz i Pani Magdalenie Perkowskiej za serdeczne zajęcie się przedszkolakami podczas oprowadzenia ich po urzędzie, za cierpliwość i zrozumienie potrzeb dzieci.

Wyrazy podziękowania kierujemy także do pani Grażyny Łapińskiej z Urzędu Stanu Cywilnego oraz do panów informatyków z Urzędu Miasta,  którzy potrafili w bardzo zajmujący sposób przybliżyć dzieciom tajniki swojej pracy.

Dzięki Waszemu profesjonalnemu podejściu do naszej wizyty, dzieci poczuły się ważne i docenione. Odczuwały Waszą serdeczność i gościnność na każdym kroku.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by nasza wizyta przebiegła w tak wspaniale zorganizowany sposób oraz w przemiłej atmosferze. DZIĘKUJEMY! DOCENIAMY! PAMIĘTAMY!

Beata Nielipowicz

od ANETA PERKOWSKA