8-15 maja 2010 r. - Tydzień Bibliotek

Wydarzenie dodał(a) Elżbieta Mariuszyc

Dnia 11 maja 2010r. przedszkolaki z grupy „Jagódek” wspólnie z panią Elą Mariuszyc i panią Moniką Zarzycką wybrały się do  zaprzyjaźnionej Biblioteki Publicznej w Gręzówce. Odwiedziny 4-5-latków związane były z „Tygodniem Bibliotek”. Dzieci pragnęły zapoznać się z pracą pań bibliotekarek, a przy okazji chciały zrobić miłą niespodziankę pani Ali, pani Marcie i pani Dorotce – wręczając im własnoręcznie zrobiony tort z okazji ich święta.

Tego dnia  dzieci wspólnie z paniami wykonały zakładki do książek. Pani Marta Konieczna wytłumaczyła przedszkolakom do czego służy zakładka jak również przypomniała im, że książki należy szanować. Następnie „Jagódki” zapoznały się z pracą biblioteki, z regulaminem dobrego czytelnika oraz z księgozbiorem. Na przykładzie przygotowanych plansz panie bibliotekarki nauczyły dzieci  jak postępować w trudnych sytuacjach.

To nie był jeszcze koniec atrakcji. Grupa 4-5-latków wzięła udział w konkursie na temat znajomości bajek. Nagrodą były kolorowanki z postaciami z bajek, które dzieci pokolorowały już w przedszkolu.

Na koniec naszej wizyty pani Ala Śledź i pani Dorotka Cegiełka  przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek przy pięknie wystrojonym stole, a na pamiątkę odwiedzin w bibliotece uczestnicy otrzymali dyplomy Przyjaciela Książek.

od Elżbieta Mariuszyc

do Elżbieta Mariuszyc