Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

O zdrowiu śpiewająco!

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska ( komentarzy)
Dodane ponad 7 lat temu, wyświetleń 1116

Wpis został sprawdzony przez moderatora

Maj  w Koszalinie obfituje  w róznorodne przeglądy i konkursy. Uczestnicząc jako opiekunowie w wielu,  mamy okazję podziwiać umiejetności przedszkolaków  a także krytycznie spojrzeć na nasze wybory. Wśród wielu dzieciecych wykonawców  zauważamy  te z tak zwaną  " iskrą bożą " i te   które są  poprostu odważne .  Wiemy też o tym , że w wielu przypadkach  dziecko stające na scenie   czy  przed mikrofonem pokonuje własne słabości, walczy ze sobą,  czasem tę walkę wygrywa i błyszczy wśród innych przedszkolaków , czasem stres jest tak wielki , że w szeroko otwartych oczach pojawiaja się perełki łez.

 

To wielka odpowiedzialność i ważna rola  nauczyciela , aby dokonać właściwych wyborów, aby dziecko stające na scenie odczuwało radość z występu a trema była mobilizująca.  Takim właśnie  radosnym i mobilizującym występem była prezentacja autorskich piosenek na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenek o Zdrowiu  (o zasięgu powiatowym) , zorganizowanym przez  Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Koszalinie.Przegląd odbył się na scenie Teatru Rozmaitości Muza w Koszalinie . Przedszkole Nr 9 w Koszalinie reprezentowały dwie Julie , które bez najmniejszej tremy śpiewały autorską piosenkę "Dzieci wiedzą", mimo trudnego tekstu i bardzo wymagajacej muzyki, dziewczynki godnie reprezentowały Przedszkole , są indywidualnościami, u których dostrzega się talent a scena dodaje im skrzydeł.

 

Interpretacja utworu ,  prezentowany ruch  i  obycie sceniczne dodało walorów piosence. Uważam , że wybór reprezentantek  był właściwy, a słuchając opinii szacownego Jury  mam nadzieję , że o tych panienkach będzie głośno i kiedyś zobaczymy je na profesjonalnej scenie.

 

Komentarze