Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Śladami minionych wieków


Wydarzenie dodał(a) Stanisława Mariola Ciszewska
ponad 16 lat temu, wyświetleń 2090


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Sześciolatki  z Przedszkola Nr 9 w Koszalinie poznają historię swojego miasta. Mimo , iz Koszalin wydaje się być  miastem nowym , można tu znaleźć zabytki  siegajace XIV wieku.  Podczas  szukania zabytków  znakomitą fomą  okazała sie  wycieczka piesza. Tylko podczas pieszej wędrówki można wszystko dokładnie zaobserwować, dotknąć , zbadać. Największym zainteresowaniem dzieci,  ku mojemu zaskoczeniu , cieszyły się mury obronne, które są częściowo zrekonstruowane i otaczają granice dawnego koszalińskiego grodu. Dziś znajdują się one w środku miasta,  ale kiedyś stanowiły jego granice.

 

Dzieci mierzyły mur , liczyły ilość cegieł w  jego średnicy, opowiadały o spoiwie, zauważy technikę układania cegieł.  Dzieliły się wiadomościami na temat znaczenia murów w dawnych wiekach oraz obecnie. Wykazały się wiedzą historyczną i zaskakującymi często wiadomościami. Okazało się,  że metoda małych badaczy i odkrywców przyniosła efekt, a szukanie  razem z rodzicami informacji w dostępnych  multimedialnych nośnikach informacji dała wspaniałe rezultaty. 

 

Podczas  badania muru ,  dzieci zaplanowały odtworzenie  sposóbu jego budowy z przedszkolnych klocków w rozmiarze XXL.

 

Mimo długiej drogi  i zmęczenia dzieci wymyśliły już temat następnej wycieczki " Co piszczy w trawie, co rechocze w stawie".


Zobacz wszystkie wpisy
od Stanisława Mariola Ciszewska



Wyślij wiadomość
do Stanisława Mariola Ciszewska

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Stanisława Mariola Ciszewska