Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury

Wydarzenie dodał(a) Urszula Nowak

Nasze przedszkole już po raz drugi z rzędu uczestniczy w programie „Zostań Kubusiowym Przyjacielem Natury”. W roku szkolnym 2008/2009 otrzymaliśmy zaszczytny tytuł „Przyjaciele Natury”. W tym roku szkolnym , w ramach realizacji tego programu podejmowaliśmy szereg różnorodnych działań na rzecz ochrony naszego środowiska oraz kształtowania u dzieci pozytywnych zachowań wobec przyrody. Ostatnim zadaniem jaki zaplanowaliśmy na ten rok było zorganizowanie „ Zielonego Dnia”

16.04.2010r. odbył się dużo wcześniej przygotowywany „ Zielony Dzień” Była pogadanka na temat: „Jak dzieci mogą chronić przyrodę?” oraz uroczyste przyrzeczenie, że wszyscy będziemy dbać o naszą planetę – Ziemię. Nasi wychowankowie już wiedzą, że ludzie są tylko małą częścią tego pięknego świata i mają obowiązek chronić to co jest wspólnym dobrem ludzi, zwierząt i roślin.

Punktem kulminacyjnym naszego spotkania był „Pochód Zielonych” ulicami naszego miasta – Koniecpola. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych z pięknymi zielonymi balonami, kreponowymi kwiatami w dłoniach , no i oczywiście z transparentami, specjalnie przygotowanymi na tą uroczystość hasłami ekologicznymi: „Szanuj zieleń”, „Segreguj śmieci”  „Zostań przyjacielem Natury” wyszły na ulice naszego miasta. Wspólnie z wychowawczyniami wykrzykiwały ekologiczne hasła wzbudzając zainteresowanie mieszkańców osiedla a o to właśnie nam chodziło.  Naszym zdaniem impreza podobała się wszystkim. Szczególnie jednak podobała się nam uczestnikom tego wydarzenia. Po powrocie do przedszkola dzieci miały nowe zadanie: Wykonać prace plastyczne na temat: Zielony Dzień w naszym przedszkolu. Wystawę pięknych  prac plastycznych naszych wychowanków będzie można oglądać w kąciku dla rodziców oraz w Urzędzie Miasta i Gminy – Koniecpol.

Serdecznie zapraszamy już dziś rodziców do podziwiania prac swoich pociech.

Urszula Nowak

od Urszula Nowak