Dzień Ziemi.

Wydarzenie dodał(a) Kamila Łyżwińska-Grubecka

23 kwietnia dzieci z Przedszkola Nr 2 w Bieruniu zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 3 na przedstawienie, które odbyło się w związku z obchodami Dnia Ziemi. Przedstawienie przygotowali aktorzy z Krakowa. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane na zielono. Dzieci uczestniczyły w fantastycznej wycieczce na wysypisko śmieci, gdzie poznały śliczną Laleczkę, Pana Butelkę i Szczurka - Głodomorka.

Dzieci dowiedziały sie jak prawidłowo segregować śmieci, co trzeba zrobić aby chronić nasze środowisko, jak należy oszczędzać wodę. Tego dnia dzieci posadziły również nasionka różnych kwiatków do doniczek jak również fasolę. Będziemy systematycznie podlewać nasz ogródek   Kolejnym etapem świętowania Dnia Ziemi będzie sprzątanie terenu wokół szkoły i przedszkola.

Ziemia to nasz dom,a o dom trzeba cały czas dbać.

od Kamila Łyżwińska-Grubecka

do Kamila Łyżwińska-Grubecka