Społeczność
Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.
Pierwszy Dzień Wiosny w Publicznym Przedszkolu w Taczanowie
Wpis został sprawdzony przez moderatora
Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu był obchodzony bardzo uroczyście. Już tydzień wcześniej dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie, poznawały świat roślin i zwierząt, kolorowały sylwety pierwszych kwiatów. Maluchy wraz z panią Alicją przygotowały Marzannę z materiałów ekologicznych i wszyscy poznali tradycje ludowe związane obchodami Pierwszego Dnia Wiosny.
Z samego rana wyruszyliśmy na spacer nad staw. Tam śpiewaliśmy piosenki zachęcające Zimę do odjazdu do Krainy Śniegu i Lodu – „Uciekaj, zimo” oraz „Bałwanki drogą szły”. Następnie spaliliśmy Marzannę, by wraz z dymem udała się do Krainy Śniegu i Lodu, a z suchych gałązek i bibuły zrobiliśmy „gaiki”i wróciliśmy do przedszkola .
Zobacz wszystkie wpisy
od Elżbieta Cieślak
Wyślij wiadomość
do Elżbieta Cieślak
bliżej MAX
Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:
- gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
- atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
- 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.