Marzanna Koroneczka - Kielczaneczka

Wydarzenie dodał(a) Stanisława Stępień

"Obudź w sobie wiosnę" pod takim hasłem Radio Kielce zorganizowało w dniu 19 marca 2010 r, na mostku nad rzeką Silnicą w Kielcach, heppening, w ktorym uczestniczyły również dzieci z grupy III (6-latki) Przedszkola Samorządowego Nr 18 w Kielcach.

Przez dwa tygodnie dziewczynki wycinały kółka i kwadraty. Stosując technikę origami przygotowały głowę i sukienkę,  z których po skejeniu, powstała papierowa sylwetka Marzanny. Po dyskusji postanowiły ubrać ją w barwy kieleckiego klubu sportowego Korona Kielce czyli zółto - czerwono. Z bibuły posklejały szalik i kokardy, a Ania narysowała nawet znaki klubowe, które dokleiła do szalika. Aby nikt nie zapomniał o kielckich kolorach przygotowały dla niej, również z bubuły, bordowo-czarną pelerynkę - pasiak. Całość bardzo się wszystkim podobała i chłopcy nazwali ją Koroneczka - Kielczaneczka.

Pogoda dopisała i dlatego cała impreza była bardzo udana. Zachęcano wiosnę do przyjścia okrzykami: Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy na wiosnę czekamy, oraz piosenkami, graniem na trąbkach i piszczałkach. Oczywiście kukły nie zostały wrzucone do wody, lecz nastapił z nimi przemarsz ulicą Sienkiewicza do Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, gdzie została zorganizowana wystawa. Wszystkie kandydatki uczestniczą w konkursie "Najpiękniejsza Marzanna", a można je obejrzeć na stronie internetowej Radia Kielce, jak rownież poznać zasady glosowania.  Nasza Koroneczka - Kielczaneczka ma nr 23.

od Stanisława Stępień

do Stanisława Stępień