Zimowe Igrzyska w Przedszkolu Nr 5

Wydarzenie dodał(a) Lucyna Opido

Najważniejszą rzeczą w Igrzyskach Olimpijskich jest nie zwyciężyć,

ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się

[Pierre de Coubertin]

Tegoroczna zima sprawiła niespodziankę i dorosłym i dzieciom.

Dorośli z wielką uwagą i przejęciem śledzą olimpijskie zmagania polskich sportowców, na Zimowych Igrzyskach w Wancouwer, natomiast dzieci mają okazję, jakiej dawno nie było , do wspaniałej zabawy na śniegu. Korzystając z takiej okazji, postanowiliśmy zorganizować w naszm Przedszkolu Igrzyska Zimowe dla dzieci pięcio – sześcioletnich.

Czasami pogoda lubi płatać figle,  tak właśnie było tym razem. Przez całą noc sypał śnieg i warunki stały się niemożliwe do przeprowadzenia takiej imprezy. Ale przecież prawdziwi sportowcy nie poddają się. Postanowiliśmy przenieść zawody sportowe do przedszkola. Zamieniliśmy kule śnieżne na woreczki, górki śniegowe, na szarfy i zaczęliśmy.

O wyznaczonej godzinie dzieci z poszczególnych grup, weszły na miejscerozpoczęcia olimpiady. Każda grupa miała przydzielony kolor i w tym kolorze dzieci miały założone szarfy.Była grupa żółta, zielona, czerwona, niebieska. Uroczystego twarcia Olimpiady, dokonała pani dyrektor, natomiast przedstawiciele poszczególnych grup wnieśli flagę olimpijską, którą umieszczono na honorowym miejscu.

Mali sportowcy, trzymając rękę na sercu, z wielkim przejęciem powtarzali słowa przysięgi. Złożyli pierwsze w swym życiu "ślubowanie olimpijskie".

Wreszcie zaczęły się zawody, na które już wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Konkurencje były, jak na prawdziwych igrzyskach. Był slalom hokejowy, mini biathlon,bieg slalomem, przeskoki,strzelanie do bramki, rzut do celu i wyścigi. Dzieci bardzo przeżywały każdą z tych konkurencji, dopingowały swoje koleżanki i kolegów, gratulowały im zwycięstwa, ale też bardzo przeżywały swoje niepowodzenia. Jednak największym przeżyciem, było wejście na podium i odbieranie dyplomów. Widać było, że są dumne ze swych osiągnięć.

Przez całe zawody uśmiech i emocje nie schodziły im z twarzy. Dzieci bawiły się świetnie i nie chciały kończyć zawodów . Dla nas był to sygnał, żeby częściej organizować takie spotkania i spełniać marzenia dzieci. Marzenia o beztroskiej wesołej zabawie. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim uczestnikom Olimpiady wielkiego zaangażowania , przestrzegania zasady fair play i uroczyście zakończyła Olimpiadę Zimową w Przedszkolu.

Lucyna Opido

nauczycielka Samorządowego Przedszkola Nr 5 w Krakowie