My się zimy nie boimy!

Wydarzenie dodał(a) Jadwiga Daniek - Salawa

Zima w tym roku zachwyca wszystkich swoimi urokami i daje wiele radości przede wszystkim dzieciom. Również w naszym przedszkolu korzystamy z dobrodziejstw Pani zimy i spędzamy czas na saneczkowaniu, spacerowaniu i obserwowaniu wokół zimowej scenerii. Wykonujemy także szereg doświadczeń, które pomagają dzieciom lepiej zrozumieć panującą porę roku. Moje "Motylki" (wspaniałe trzylatki) między innymi: oglądały i dotykały sople lodu, sprawdziły co sie stanie ze śniegiem, gdy pozostawimy go w pojemniku w sali i jaki jest jego stan czystości, dowiedziały się w jaki sposób można wykonać kolorowe szybki, rzucały śnieżkami do celu oraz systematycznie dokarmiają ptaki i zjeżdżają z górki na saneczkach. Obserwowanie ich radości, z każdego ciekawie spędzonego dnia, to naprawdę jest największą zapłata dla nauczyciela.

Jadwiga Daniek-Salawa

Przedszkole Samorządowe nr 3 w Dobczycach